Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

wrzesień 2017

Indie- Bollywood, kobiety w sari z bindi (czerwona kropka na czole), hinduizm, taniec i muzyka, słonie, ciepły klimat… Każdy marzy o tym, żeby odwiedzić ten kraj. Taką możliwość miała reprezentantka  „Komety” Sianów- Dorota Grzejdak. Zawitała do Indii, co prawda nie dla odpoczynku, ale dla ogromnego sukcesu.

W odbywających się teraz Mistrzostwach Świata Seniorów w  badmintonie zawodniczka bez straty seta wygrała swoje pojedynki w grupie. Pokonała przeciwniczki z Danii, Szwecji oraz Indii.

Następnie  w strefie pucharowej  zmierzyła się z Poonam Tatawadi- Indie(21:11, 21:19) oraz Caroline Hale-Anglia (22:20, 21:14). Tym pojedynkiem weszła do upragnionego finału Mistrzostw Świata Seniorów. W finale lepsza okazała się tylko Csilla Gondane Forian- Węgry, która  w finale wygrała 21:12, 21:11.

Dzięki tym pojedynkom Dorota zapewniła sobie srebrny medal!!! Ponadto w parze z Niemką- Janą Dudek wywalczyła 5 miejsce.

Wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia: Pracowni Lodów- Koszalin, Gminy Sianów, UKS Kometa Sianów, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego W. i S. Grzywacz z Sianowa, Firmie Kuchnie Świata S. A., Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu ZiBA Zbigniew Zięba oraz Firmie Gwint-Met s.c. z Koszalina.

Dziękujemy za wsparcie UKS Kometa Sianów, Kornelii Kowalczyk,

Powrót