Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

Nowy plac zabaw w Sianowie

W Dniu Dziecka - 1 czerwca 2018 r. najmłodszym mieszkańcom Sianowa został przekazany nowy plac zabaw w Parku Miejskim w Sianowie. Z tej okazji zorganizowano dla dzieci festyn z mnóstwem atrakcji. Wspaniałą zabawę zapewnili Klauni Kulki, były konkursy dla najmłodszych, zabawy sportowe, bańki mydlane oraz słodkości i grill. 

W miejscu starego placu zabaw powstało nowoczesne i bezpieczne miejsce do zabaw. Całość podzielono na dwie strefy – dla dzieci młodszych i starszych.

W części dla najmłodszych użytkowników placu znalazły się: huśtawki, bujaki, trampolina gruntowa, tablice interaktywne dźwiękowe oraz duża piaskownica z zestawami zabawowymi. Strefę relaksu na terenie zielonym wyposażono w  hamaki.

W obrębie strefy dzieci starszych znalazły się do huśtawki, bujak, urządzenie linowe pajęczyna, zielony labirynt we wnętrzu którego zlokalizowano urządzenie dźwiękowe – dzwony.

Jak wynika z obserwacji i ustawiających się kolejek chętnych do zabawy, największą atrakcję dla dzieci starszych stanowi drzewo wspinaczkowe „ptasie gniazdo" oraz zjazd linowy, zlokalizowane w obrębie strefy aktywnej z nawierzchnią piaszczystą.

Całość placu uzupełniają różnego rodzaju nawierzchnie: piaskowe, poliuretanowe, żwirowe oraz elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci.

Przebudowę placu zabaw realizowała firma „TORAKOL” Rajmund Zalewski z miejscowości Koszczały, wyłoniona w postępowaniu przetargowym. Koszt zrealizowanej inwestycji to ponad 600 tys. zł, w tym ok. 290 tys. zł stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Jak widać po frekwencji plac zabaw cieszy się dużym zainteresowaniem. Najmłodszym mieszkańcom zdecydowanie brakowało takiego miejsca.

Zapraszamy do korzystania z tego uroczego miejsca zabawy i wypoczynku. Pamiętajmy jednocześnie o korzystaniu z urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem, nie niszcząc sprzętów i zieleni.

I odrobina wspomnień na załączonych poniżej zdjęciach …


Foto - Waldemar Kosowski