Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

styczeń 2016

  Po świątecznej przerwie wracamy na ul.Kościelną w Sianowie, a tu miłe zaskoczenie. Brygady dekarzy od czwartku, tj. 7 stycznia  Nowego Roku wykonują przewidziane dokumentacją zadania. Dekarze będa tu obecni jeszcze przez kilka tygodni, jest wiele miejsc, które przez ich pracę przywrócą świetność naszego skarbu - kościoła św. Stanisława Kostki.  Podobnie zakrystia i kotłownia, pełniące funkcję pomocniczą, nie posiadały wieńca, który teraz został wykonany. Pokrycie zostanie wykonane tą samą dachowką, co kościół właściwy, z zachowaniem pewnego przełamania - będzie więc ładnie komponował się z całością.

Z pewnością dobrze dobrane okna zakrystii także dodadzą smaku. 25 pracowników firmy PUB " Leś" w  kolejne dni realizuje to oczekiwane przez parafian dzieło. Na budowie często przebywają prezes firmy p.Paweł Leś, zawsze gotowy do merytorycznych wyjaśnień, czy to w zakresie używanych materiałów czy też planu prac. Podobnie właściciel firmy, p.Tadeusz Leś, który równie chętnie mówi o kolejnych rozwiązaniach technicznych, uzasadniając podjęte kroki.

W trakcie środowego południowego spotkania p.Tadeusza Leś  z ks. prob. Zbigniewem Waszkiewiczem z niepokojem ks.prob. odniósł się do ostrego tempa remontu, choć serce się cieszy, to mamy świadomość o brakujących środkach finansowych. Przecież mimo dużego wsparcia parafian wiemy, iż nie wszyscy się na wsparcie tego remontu otworzyli....i tak jak ks.prob.Waszkiewicz, również  Parafialna Rada Duszpasterska z wielką troską oczekuje na wsparcie tego przedsięwzięcia przez pozostałych parafian.

Aktualnie trwają ostatnie prace dekarzy przed położeniem dachówki na dachu nawy głównej, brygady murarzy zamurowują ostatnie przestrzenie od strony ul.Kościelnej i wchodzą zdecydowanie w otoczenie prezbiterium. Trwa także kosmetyka wieży- czyszczenie fug między cegłami. Odbywa się to na dużej wysokości i każdy podmuch wiatru jest bardzo dokuczliwy.Dziękujemy za złożone ofiary na remont kościoła.

ks.prob.Zbigniew Waszkiewicz  i Parafialna Rada Duszpasterska  

foto i tekst :Ryszard Sobczyński

Powrót