Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

styczeń 2016

Sianowskie organizacje pozarządowe od piątku mają swoją profesjonalną siedzibę. Uroczyste otwarcie Sianowskiego Inkubatora Organizacji Pozarządowych odbyło się 22 styczna br. Inkubator znajduje się naprzeciwko ratusza, w miejscu dawnej biblioteki publicznej. Samorząd wyremontował i wyposażył pomieszczenia w niezbędną infrastrukturę tworząc tym samym profesjonalną siedzibę dla organizacji z całej gminy. Inkubator, z salą konferencyjno-szkoleniową i profesjonalną tablicą multimedialną, stanowiskami komputerowymi oraz zapleczem kuchennym i sanitarnym, stanowić będzie miejsce spotkań i szkoleń dla 50 zarejestrowanych na terenie gminy ngo.

W SIOPie znajdują się specjalnie przygotowane na potrzeby organizacji zamykane szafki, w których podmioty będą mogły przechowywać dokumenty i materiały niezbędne do prowadzenia swojej działalności.

Już od lutego w nowo otwartym Inkubatorze zajęcia rozpocznie Sianowska Akademia Seniora. Seniorzy spotykać się będą m.in. na lekcjach języka angielskiego, zielarstwa i zajęciach plastycznych.

Powrót