23-11-2020

Czekaliśmy na nie długo. I jest!

Juniorzy starsi Victorii przed meczem z Hutnikiem Szczecin w Sianowie

Czekaliśmy na nie długo, bo aż 13. kolejek. Przełamanie juniorów starszych Victorii – bo o nim mowa – stało się faktem!

Dwa razy przegrali jedną bramką. Trzy razy dwoma. Pięć razy remisowali do przerwy. Przegrali – dwanaście kolejnych spotkań. W trzynastym meczu – Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, rozegranym 22 listopada 2020 r., przełamali serię porażek!

Zwycięstwo podopiecznych trenera Krystiana Murala, 2:1 (1:1), z Jeziorakiem w Szczecinie, nie przyszło jednak łatwo. Zadowolony z wyniku i pierwszego zwycięstwa, Krystian Mural napisał:

- 11. minuta. Kamil Chorążewski wykorzystuje niezdecydowanie naszego defensywnego pomocnika (…), następnie wygrywa walkę z naszym obrońcą i w sytuacji sam na sam z Mateuszem Zochniakiem, strzela bramkę.

W 17. minucie mamy rzut rożny. Do odbitej piłki dochodzi Arkadiusz Polański i uderza w światło bramki. Obrońca zespołu gospodarzy (…) wyciąga rękę i blokuje drogę piłce zmierzającej do jego bramki. Sędzia od razu wskazuje na 11 metr, a zawodnikowi Jezioraka pokazuje czerwoną kartkę. Chwilę potem z rzutu karnego pewnie uderza Cezary Pająk i w 18. minucie jest 1:1.

Do przerwy oddajemy jeszcze kilka groźnych strzałów na bramkę gospodarzy. Dwukrotnie strzelał Łukasz Walczak i raz Patryk Polański.

Po zmianie stron ruszyliśmy ponownie. Mieliśmy jedną poprzeczkę i trzykrotnie słupki… W 69. minucie, prostopadłe podanie otrzymuje Dawid Pawelec i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, strzela ponad nim, dając nam prowadzenie 2:1.

Gospodarze próbowali odrobić straty, lecz – na nasze szczęście – wynik spotkania nie uległ już zmianie. (…) Ogólnie rzecz biorąc, z wyniku i pierwszego zwycięstwa jestem zadowolony.

Pierwsze trzy punkty w sezonie 2020/2021, wywalczyli:

Mateusz Zochniak – Maciej Gorgoń, Cezary Pająk, Arkadiusz Polański, Damian Gwóźdź (46. Dawid Pawelec), Marcel Chmielewski (73. Jakub Szpak), Jakub Góral, Łukasz Walczak, Filip Studziński, Norbert Grzegorczyk (88. Sebastian Leśnicki) i Patryk Polański (83. Marcel Kozanecki).

Gratulujemy!

Gorzej poszło naszym zespołom grającym dzień wcześniej.

Grające u siebie, piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów – występujące, po reorganizacji rozgrywek w III lidze kobiet – podejmowały liderki tabeli – Markus Gdynia. Podopieczne trenerów: Jędrzeja Bieleckiego i Klaudii Majerczak oraz kierownika Jacentego Życińskiego, przegrały to spotkanie 0:11 (0:4).

Osłabione brakiem kilku zawodniczek, między innymi Malwiny Grzelak,  kończyły to spotkanie w dziewiątkę. Powodem – aż trzy urazy w drużynie – w tym wprowadzonej już przed przerwą, jedynej rezerwowej – Iwony Grub-Malinowskiej. Przez dłuższy czas drugiej połowy, z powodu urazu, nie grała także Klaudia Majerczak.

Jednym punktem – zdobytym na wyjeździe – zakończyli rundę jesienną seniorzy Victorii.

Podopieczni trenera Tomasza Nowaka i kierownika Jerzego Piątka, podejmowani byli w Mielnie przez sąsiada w tabeli, miejscowego Saturna.  Występujący w grupie 3. Klasy Okręgowej ZZPN/Oddział Koszalin, sianowianie, zagrali na remis, remisując 1:1 (0:0). Bramkę dla sianowian strzelił Dominik Surówka.

Victoria: Jakub Groński – Michał Kierzek (68. Konrad Wagner), Fiodor Drewniak, Alan Czyżewski, Jacek Żuchowski, Adam Ławro (68. Dominik Surówka), Tomasz Majerczak (87. Tobiasz Zacharewicz), Michał Rokicki, Krystian Jegliński, Michał Saganowski i Łukasz Zawada (78. Robert Wiśniewski). W rezerwie pozostawali: Dawid Kalinowski, Tomasz Nowak i Sergiusz Pasternak.

W najbliższy weekend – 28/29 listopada 2020 r. – nasze zespoły, grać będą:

- UKS Victoria SP 2 Sianów: 28 listopada 2020 r., o godz. 12.oo – u siebie – z KP Błękitni Stargard,

- juniorzy starsi Victorii: 29 listopada 2020 r., o godz. 12.oo – u siebie – z Flotą Świnoujście.

Tekst i zdjęcie juniorów starszych Victorii Sianów przed meczem z Hutnikiem Szczecin, rozegranym 19 września 2020 r. w Sianowie – Ryszard Wątroba