Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

27-06-2022

Czwarte mistrzostwo PLO na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

Mecz Oldbojów. Victoria Sianów - Jesion Trans Tychowo

Zadebiutowali w Tychowie meczem z miejscowymi oldbojami. 7 września 2014 r., oldboje Victorii Sianów – bo o nich mowa – w II-ligowym debiucie w Pomorskiej Lidze Oldbojów, przegrali z Jesionem Trans Oldbojami Tychowo 0:3 (0:1). Jak się później miało okazać, tychowianie na koniec sezonu, awansowali do I ligi, a sianowianie zajęli 3. miejsce, strzelając rywalom najwięcej, bo aż 105 bramek. 42. z nich, zdobył Krzysztof Miętek, król strzelców całej PLO!

W sezonie 2015/2016, podopieczni Krzysztofa Gorta – kierownika drużyny i przedstawiciela stowarzyszenia zarazem – awansowali do I ligi PLO, a K. Miętek, król strzelców II ligi, strzelił rekordową ilość bramek: 54. Tyle samo, co trzech najlepszych strzelców I ligi, razem wziętych!

W sezonie 2016/2017, pierwszym w I lidze Pomorskiej Lidze Oldbojów, sianowianie zajęli 2. miejsce, o 2. punkty ustępując tylko Zrywowi Kretomino, który zdobył 7. tytuł Mistrza PLO!

W sezonie 2017/2018, oldboje Victorii przełamali hegemonię kretominian o 5. punktów, strzelając najwięcej bramek w I lidze! Do tytułu Mistrza PLO, K. Miętek dorzucił tytuł króla strzelców z 30. bramkami na koncie!

 W sezonie 2018/2019, sianowianie obronili tytuł, zwyciężając przed Oldbojami Iskry Białogard. Ponownie strzelając najwięcej bramek w I lidze!

W sezonie 2019/2020, rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii. Najpierw do 21 marca, a następnie do 9 maja 2020 r. Ostatecznie zachowano status quo po rundzie jesiennej, po której zajmowaliśmy 2. miejsce. 2. punkty za Amatorem Kołobrzeg.

W jubileuszowym 30. sezonie Pomorskiej Ligi Oldbojów, sezonie 2020/2021, sianowianie zdobyli swój trzeci tytuł Mistrza PLO. O 8. punktów wyprzedzili Zryw Kretomino, strzelając najwięcej, bo 99. bramek w I lidze!

Zakończony 25 czerwca 2022 r., sezon, podopieczni  Krzysztofa Gorta, zakończyli zdobyciem czwartego tytułu Mistrza PLO na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Tym samym wysunęli się na 3. miejsce w 31-letniej historii Pomorskiej Ligi Oldbojów. Po wspomnianym wyżej Zrywie Kretomino (7. tytułów) i Amatorze/Kotwicy Kołobrzeg (6.)! Gratulujemy!

Sobotni – ostatni – mecz w sezonie 2021/2022, sianowianie zakończyli porażką. Nomen omen z Jesionem Trans Oldbojami Tychowo! Przegrali u siebie 0:1 (0:0).

Ta porażka spowodowała, że tychowianie okazali się jedynym zespołem, któremu naszym oldbojom nie udało się urwać punktu i strzelić przynajmniej jednej bramki. Nie udało się to najskuteczniejszej ofensywie w I lidze. I z najskuteczniejszym, od dwóch sezonów, piłkarzem – Rafałem Gotowałą (40. bramek)! Dodać jednak trzeba, że zespół Jesion Trans Oldboje Tychowo, to drużyna z pierwszej piątki w I lidze.

Tym razem o 6. punktów wyprzedziliśmy Oldbojów ze Szczecinka, którzy do niedawna występowali pod nazwą STLA Szczecinek.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Zbigniew Banasiak – Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Krzysztof Gort, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Krzysztof Miętek, Piotr Motyl, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Rzeszutek, Jarosław Skrzypkowski, Tomasz Skupiński, Jacek Surówka, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Mariusz Tuziemski, Robert Urban, Marek Walker, Wiktor Wątroba, Sebastian Wroński i Wojciech Zienkiewicz.

9 lipca 2022 r., Mistrzów PLO, czeka jeszcze tradycyjny Turniej Mistrzów Pomorskiej Ligi Oldbojów.

23 lipca 2022 r., odbędzie się natomiast 28. Memoriał im. Mirosława Wiącka w Sianowie. Otwarcie o godz. 10.4o. Początek gier – równolegle na czterech boiskach – o godz. 11.oo.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu z Oldbojami Tychowa – Waldemar Kosowski