Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

21-11-2022

Dziewczynki z zapałkami - 17 edycja

Dziewczynki z zapałkami

Przed nami wyjątkowy miesiąc.

Miesiąc, w którym co roku od 17 lat odbywa się akcja charytatywna „Dziewczynki z zapałkami”.

W tym roku zbiórka odbędzie się dla 5-letniego Franka na ortezę oraz roczne leczenie i rehabilitację nóżek po przebytej operacji.

8-9 grudnia

9:00 – 15:00

Kwestujące „Dziewczynki z zapałkami” będziecie mogli spotkać na terenie gminy i miasta Sianów
 
Spektakl BTD

Mikołajki za pasem, więc serdecznie zapraszamy 5 grudnia o godzinie 17:00 na spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego „PINOKIO”

Cena biletu 5 zł - kup, rezerwuj na http://biletykinozorza.cksianow.pl:8080/MSI/mvc/pl

Ubogi, samotny stolarz zawsze pragnął mieć dziecko. Gepetto struga więc z drewna lalkę, która w magiczny sposób ożywa. Pinokio niby zachowuje się, jak zwykłe dziecko, ale wydaje się, że jego serce nie bije. Jest krnąrbny, chciwy i skupiony tylko na sobie. Odrzuca ojca i wyrusza w świat w poszukiwaniu bogactwa i wolności. Niby chciałby być prawdziwym chłopcem, ale nie bardzo wie, co to znaczy. Łamać zasady, mieć pieniądze, iść z prądem czy pod prąd? Pinokio czuje się coraz bardziej inny, coraz bardziej samotny. Czy uda mu się odnaleźć siebie? Jedna z najbardziej znanych historii na świecie, wpisana we współczesny kontekst, podejmuje temat buntu, inności, gonitwy za dobrami materialnymi, ale przede wszystkim – uzdrawiającej siły miłości.