Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

01-08-2022

Farmerskie grillowanie

Farmerskie grillowanie

Sezon letni to idealny czas na zorganizowanie  grilla na świeżym powietrzu. Podczas dzisiejszych zajęć w placówce wychowankowie sami przygotowali przysmaki na grilla: kolorowe szaszłyki, zdrowe sałatki i pyszne kiełbaski.
Grillowanie to nie tylko siedzenie i jedzenie. To przede wszystkim świetna okazja do zabawy, przebieranek i ruchu na świeżym powietrzu. Tematem dzisiejszego spotkania była „Farma”. Przestrzeń ogrodu dała nam możliwość zorganizowania gier i zabaw dla dzieci takich jak: skok przez płotki na koniu, wyścigi konne, biegi w worku, oraz bieg farmera. Stworzyliśmy rozgrywki w jedzeniu jabłek bez używania rąk, oraz przenoszenia popcornu słomką do kubka.  Nie ma nic lepszego niż szaleństwo na świeżym powietrzu i pyszne jedzonko, które znika w ekspresowym tempie.
Zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego odbywają się w ramach projektu „Dzieciak”. Projekt jest współfinansowany ze środków UE, Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Więcej o projekcie na stronie: www.mgops.sianow.pl

Tekst i foto: Renata Grosiak i Alicja Andrzejczyk