Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

18-06-2014

Gmina Sianów lekkoatletyką stoi!

Gorący Złocieniec przywitał Mistrzów Powiatu na zawodach Wojewódzkich w Trójboju lekkoatletycznym.  Trzy dziewczynki z Gminy Sianów Martyna Pietrzak (SP Sucha Koszalinska), Patrycja Kuszmar (SP nr 1 Sianów), Dagmara Petrus (SP Dąbrowa) i dwóch chłopców za naszej gminy: Marcin Bartosik i Tomasz Grosiak (SP nr 2 Sianów) oraz przedstawiciel z SP nr 3 Bobolice –Jakub  Cach. Do zawodów przystąpili najlepsi lekkoatleci z województwa zachodniopomorskiego 45 chłopców i 45 dziewcząt do klasy piątej. Trójbój składa się z: biegu krótkiego 60 m. rzutu piłeczka palantową i skoku w dal. Na wynik zawodnika składają się trzy konkurencje, każda przeliczana jest na punkty a o wyniku końcowym decyduje suma punktów z poszczególnych dyscyplin. Znakomicie zaprezentowała się Martyna Pietrzak która poprawiła 2 swoje wyniki życiowe (skok – 4,00 m, bieg – 9,25s, rzut – 35,5 m) zajęła 9 miejsce, zdobywając 184 pkt. Młodej lekkoatletce zabrakło 5 pkt do brązowego medalu. Równie dobrze zaprezentowała się Dagmara Petrus (skok – 3,69 m, bieg – 9,58s, rzut – 34,5 m ) zajmując 21 miejsce, zdobywając 160 pkt. Patrycja Kuszmar zajęła także bardzo dobre 22 miejsce, zdobywając 159 pkt. ( skok – 3,50 m, bieg – 9,58 s, rzut – 36,5m). Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Jakub Cach zajmując 34 miejsce, 120 pkt (skok – 3,85 m, bieg – 9,92 s, rzut – 49m). 118 punktów zdobył Marcin Bartosik zajmując 38 miejsce (skok – 3,74 m, bieg – 9,95 s, rzut – 46 m). Tomasz Grosiak zajął 41 miejsce zdobywając 114 pkt (skok – 3,98 m, bieg – 9,69 s, rzut – 37,5m). Opiekunami zawodniczek był Sebastian Wroński, zawodników z SP nr 2 Sianów Elżbieta Missok, a Jakuba z SP nr 3 Bobolice – Zbigniew Retkowski. Gorąco dopingowali swoich zawodników p. Renata Grosiak i Małgorzata Pietrzak.

Tekst : Sebastian Wroński