Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

22-09-2021

Grad goli i falstart Victorii SP 2 Sianów

Gradgoli i falstart Victorii SP 2 Sianów

Piłkarki Victorii SP 2 Sianów przegrały swój pierwszy inauguracyjny mecz w IV lidze kobiet z MUKS PS Kostrzyn Nad Odrą  3:5 (0:2).

Mecz od początku był wyrównany ale ze wskazaniem na drużynę z Kostrzyna, która była bardziej wybiegana i stwarzała więcej dogodnych sytuacji strzeleckich pod bramką Victorii SP 2. Sianowska obrona grała po raz pierwszy w takim ustawieniu i w takim składzie, dlatego też popełniała sporo błędów czego efektem była pierwsza bramka dla gości w 30 minucie strzelona przez Darię Czarnek i druga stracona w 42 minucie po strzale Emilii Gwizdoń. Dziewczyny próbowały atakować w pierwszej połowie ale robiły to niezbyt przekonująco i w zasadzie stworzyły tylko jedną okazję do zmiany rezultatu po uderzeniu Malwiny Grzelak. Przyjezdne kontratakowały i miały w pierwszej połowie jeszcze dwie dobre okazje ale na szczęście ich nie wykorzystały.

Jeszcze gorzej rozpoczęła się dla zespołu z Sianowa druga połowa. Po składnej akcji drużyny z Kostrzyna w 48 minucie Zuzanna Bieszczad podwyższyła wynik spotkania na 3:0. Wydawało się, że jest już po meczu. Jednak sianowianki nie poddały się i dzielnie walczyły o zmianę wyniku. W 50 minucie Marta Fil długim podaniem uruchamia Malwinę Grzelak i najlepsza snajperka Victorii SP 2 strzela bramkę na 1:3. W 55 minucie ponownie Marta Fil popisuje się pięknym podaniem a niezawodna Malwina Grzelak strzela swoją drugą.

Niestety atakując natykają się na kontrę gości i Daria Czarnek w 59 minucie podwyższa na 4:2. Ale to nie był koniec emocji . W 77 minucie rzut wolny z 35 metrów po faulu jednej z zawodniczek z Kostrzynia na bramkę zamienia Marta Fil. Sianowianki przegrywały tylko 3:4. Victoria SP 2 walczyła o zmianę rezultatu ale bez efektu, za to w 87 minucie Weronika Dziechciarz strzeliła piąta bramkę i ustaliła wynik spotkania na 5:3 dla swojej drużyny.

Skład Victorii SP2 Sianów: Klaudia Majerczak, Amelia Babirecka, Agata Malicka (46 Joanna Sikorska), Oliwia Żywanowska, Wiktoria Ostróżka, Weronika Jankowska, Wiktoria Huda, Marta Fil, Monika Garbicz, Malwina Grzelak, Pola Pasik (87 Iwona Grub Malinowska).

Tekst i foto: Jędzrzej Bielecki