Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

16-08-2022

Inauguracja nowego sezonu za nimi

KS Sieciemin przed meczem z Błękitnymi ST. Jarosław

13 sierpnia 2022 r., piłkarzom Klubu Sportowego Sieciemin – jako pierwszym z naszych zespołów piłkarskich – przyszło zainaugurować piłkarski sezon 2022/2023.

Działający od 1956 r., KS Sieciemin, od lat dobijał się do wyższej klasy rozgrywkowej. 19 czerwca 2022 r. dopiął swego, zajmując pierwsze miejsce w grupie 8. Klasy A ZZPN.

Debiutancki mecz w grupie 3. Klasy Okręgowej ZZPN, podopiecznym trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, przyszło zagrać – na wyjeździe – w Białogórzynie, z miejscową Radwią.

Siecieminianie przegrali 1:4 (0:1). Historyczne trafienie dla nich, w tej klasie rozgrywkowej, zanotował Damian Kowalski (56.)!

KS Sieciemin: Robert Popławski – Łukasz Cygan, Liwiusz Dobrzyński (65. Krystian Kruk), Damian Janczyszyn, Kamil Zbylut, Wojciech Śniadecki (80. Marcel Hryckowian), Adam Nader, Jacek Janczyszyn, Radosław Kruk, Damian Kowalski (82. Grzegorz Zabłocki) i Marcin Rogala (85. Przemysław Popławski). W rezerwie pozostawali: Józef Hryckowian, Łukasz Michalak i Łukasz Szmajdziak.

Komentując to spotkanie, trener Łukasz Szmajdziak, napisał:

- Wynik meczu nie odzwierciedla jego przebiegu. Spotkanie miało wyrównany przebieg.

Gospodarze bezwzględnie wykorzystali każdy nasz błąd. My natomiast strzeliliśmy dwie bramki, które nie zostały uznane przez sędziego tego meczu. Ponadto zmarnowaliśmy sytuację „sam na sam” z bramkarzem zespołu gospodarzy.

Także 13 sierpnia 2022 r., swój pierwszy mecz w nowym sezonie, zagrali seniorzy Victorii Sianów.

  Ich rywalem – w Biesiekierzu – było miejscowe Wybrzeże. Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, pokonali miejscowych 1:0 (0:0), po bramce Tobiasza, strzelonej w doliczonym czasie gry.

Victoria Sianów: Piotr Koza – Kacper Szczepaniuk (76. Tobiasz Zacharewicz), Daniel Wotawa, Fiodor Drewniak, Łukasz Szczerba, Krystian Jegliński, Michał Rokicki, Robert Maj (79. Adam Ławro), Michał Saganowski (10. Mateusz Czyżyk), Adrian Gołuchowski (65. Wojciech Drejski) i Konrad Wagner. W rezerwie pozostawali: Sergiusz Błoniewski, Jakub Szpak i Jacek Żuchowski.

Komentując to spotkanie, trener Marcin Lisztwan, napisał:

- Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężka przeprawa na boisku w Biesiekierzu. W pierwszej połowie oddaliśmy więcej pola gospodarzom i to oni częściej utrzymywali się przy piłce. My czekaliśmy na swój moment.

Na drugą część meczu wyszliśmy już bardziej skoncentrowani. (…)Myślę, że byliśmy zespołem lepszym w tej części gry i zasłużyliśmy na choćby jedną bramkę. Udało się to w końcówce meczu. Dośrodkowanie Mateusza Czyżyka, na gola strzałem głową, zamienił Tobiasz Zacharewicz.

Cieszy wygrana, a także to, że mimo tego, że mecz nie układał się od początku po naszej myśli – kontuzja po groźnie wyglądającym upadku Michała Saganowskiego – zagraliśmy solidnie jako zespół. Zawodnicy dali z siebie wszystko i zasłużyli na tę jedną zwycięską bramkę. Na uwagę zasługują też pozytywne debiuty w naszym zespole: Łukasza Szczerby, Roberta Maja, Daniela Wotawy czy wspomnianego wyżej Mateusza Czyżyka. Bramkę zdobył rezerwowy w tym meczu Tobiasz Zacharewicz, a każdy z zawodników dołożył cegiełkę do tych trzech punktów.

14 sierpnia 2022 r., pucharowym meczem z Błoniami Barwice, zainaugurowali bieżący sezon piłkarze A-klasowego KS SKIBNO.

Grając na wyjeździe, podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, przegrali z gospodarzami 0:2 (0:0), tracąc bramki w doliczonym czasie gry (91. i 93.)!

Przegrana ta skomplikowała nieco przygotowania skibnian do inauguracji rundy jesiennej w A klasie, bowiem trudno będzie kogoś znaleźć na najbliższy sobotnio/niedzielny termin.

KS SKIBNO: Jakub Lachowski (90. Krzysztof Marcinek) – Rafał Kucab, Dawid Rymarkiewicz, Sergiusz Pasternak, Wojciech Chabowski, Adam Pietraszkiewicz (30. Krzysztof Przydacz), Marcel Wołoszyński (85. Piotr Roman), Aleksander Sobolewski (46. Wojciech Fąfara), Zbigniew Dominkiewicz, Marcin Woźniak i Konrad Baranowicz (70. Mariusz Borkowski).

  Komentując to spotkanie, trener Wiktor Piątek, napisał:

- Niestety w tym sezonie nie powtórzymy osiągnięcia z poprzedniej edycji Pucharu Polski ZZPN. Odpadamy już w 1. rundzie, po bramkach straconych w 91. i 93. minucie. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą. A my takich sytuacji mieliśmy bardzo dużo. Bardzo dobrze operowaliśmy piłką do tyłu, przechodząc stopniowo do ataku pozycyjnego. Niestety sama finalizacja okazała się naszą „piętą Achillesa” w tym meczu i nad tym słabym punktem będziemy pracować przed ligą. 

20 sierpnia 2022 r., o godz. 16.oo, oba nasze zespoły, grające w Klasie Okręgowej, rozpoczną mecze 2. kolejki. Siecieminianie w Biesiekierzu z miejscowym Wybrzeżem, a sianowianie w Sianowie z Gryfem Polanów.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie KS Sieciemin przed zwycięskim meczem z Błękitnymi Stary Jarosław w Siecieminie – Jerzy Piątek