Pomorski Szlak Jakubowy
07-11-2017

KANONADA W SIANOWIE

W Sianowie rozegrane zostało zaległe spotkanie III ligi kobiet grupa zachodniopomorska  w , którym zmierzyły się Hattrick Kołobrzeg jako gospodarz zawodów i UKS Victoria SP2 Sianów . Zawodniczki Hattricka były bardzo gościnne i pozwoliły wbić sobie 21 bramek.  Bramki strzeliły : Malwina Grzelak 9 ( 5,9,10,20,22,35,49,53,71), Wiktoria Robakowska 4 (1,44,52,78), Marta Krakowska 3 ( 2,8,45) , Klaudia Saganowska 3(3 k,73 ,79), Oktawia Kaszewska 1 (4) i Wiktoria Kaszyńska 1 (17). Sianowianki pomimo ciężkiego boiska rozegrały bardzo dobre spotkanie. Mogły strzelić jeszcze więcej bramek ale nie zawsze miały dobrze nastawione celowniki, zmarnowały kilka bardzo dobrych okazji a kilka razy zespołowi Hattricka w sukurs przyszły słupki i poprzeczki.

W sumie pomimo dużej przewagi sianowianek było to ciekawe spotkanie a piłkarki Hattricka walczyły do końca a nawet w 57 minucie miały dobrą okazję do strzelenia bramki ale groźne niebezpieczeństwo zażegnała sianowska bramkarka Oktawia Kaszewska. Trenerzy sianowskiej drużyny Jędrzej Bielecki i Marian Kuna oraz kierownik zespołu Jacenty Życiński byli zadowoleni z wyniku i gry swoich zawodniczek , tym bardziej ,że ekipa sianowska zagrała w osłabionym składzie.

Zabrakło min. Karoliny Struszczyk , Karoliny Wieczorek, Izabeli Pawłowskiej. Tym meczem sianowianki zakończyły rundę jesienną sezonu 2017/2018 na pozycji lidera bez straty punktu i stosunkiem bramek 60:2.  Piłkarki pewnie zmierzają do II ligi. Trenerów sianowskich martwi jedynie słaby poziom tej ligi oraz mała ilość zespołów występujących w tej klasie bo tylko 7.

Trzy zespoły wycofały się tuż przed rozpoczęciem rozgrywek.  W meczu wystąpiły: Alicja Wojciechowska(40 Oliwia Żywanowska), Dagmara Petrus, Wiktoria Kaszyńska, Klaudia Saganowska, Karolina Kawałek(65 Weronika Placek), Wiktoria Mąka, Dorota Kornacka( 41 Wiktoria Ostróżka), Marta Krakowska, Oktawia Kaszewska ( po przerwie grała na bramce Victorii SP2), Wiktoria Robakowska, Malwina Grzelak.