Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

11-09-2021

Karnieszewiczanie rozpoczynają trzeci sezon w I lidze!

Karnieszewiczanie rozpoczynają trzeci sezon w I lidze!

Po rozegraniu dwóch kolejek Lotto Superligi i ekstraklasy kobiet, do gry włączyli się tenisiści stołowi I ligi. Swoje mecze awansem zagrały już zespoły: ZKS Parmiarnia Zielona Góra z ZKS Palmiarnia Zielona Góra II (9:1) oraz KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk III z KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk II (3:7).

11 września 2021 r., meczem z AZS AWFiS Balta Gdańsk II, trzeci sezon w I lidze – w dziesięciozespołowej grupie północnej – rozpoczną zawodnicy KS Darz Bór Karnieszewice.
Po ostatnim meczu poprzednich rozgrywek, klub pożegnał się tylko z Michałem Krzyżanowskim – 42. zawodnikiem, na 147. sklasyfikowanych – „Rankingu łączonego”, który bronił barw KS Darz Bór Karnieszewice od sezonu 2017/2018, awansując z nim rok później do I ligi.

Czwarty zespół minionego sezonu, do nowych rozgrywek przystąpi zatem z jedną zmianą w 6-osobowej kadrze. W miejsce M. Krzyżanowskiego, grać będzie – wychowanek MKKS Ostródzianka Ostróda – Karol Szarmach. To brat bliźniak Bartosza, lidera naszego zespołu w poprzednim sezonie, 6. zawodnika, wspomnianego wyżej „Rankingu łączonego”.

Przez wiele lat Karol Szarmach – zawodnik Superligi tenisa stołowego, należał do ścisłej czołówki krajowej w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. W latach 2010 i 2011 – w parze z bratem Bartoszem – zdobywał brązowe medale mistrzostw Polski w grze podwójnej. Po kilku latach przerwy i grze za granicą, wraca do naszych krajowych rozgrywek. Powodzenia!

Przed rozpoczęciem nowego sezonu, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, powiedział:
- Plany naszego klubu na nowy sezon są bardzo ambitne. W poprzednim liczyliśmy na minimum trzecią lokatę. Zabrakło do tego jednego punktu. Teraz celujemy w jedną z dwóch czołowych lokat, co zapewni nam udział w barażach o awans do Lotto Superligi.
Uważam, że zawodnicy są przygotowani do rozgrywek. Trenowali między innymi na obozie.

Kadrę KS Darz Bór Karnieszewice na bieżący sezon, tworzą: Marcin Marchlewski, Bartosz Szarmach, Karol Szarmach, Andrzej Świerczek, Tomasz Tabor i Marcin Woskowicz. Życzymy powodzenia!
W kadrze gości mamy nadzieję spotkać Artura Daniela, który – podobnie jak Michał Krzyżanowski – walnie przyczynił się do awansu karnieszewiczan do I ligi. Stało się to 26 maja 2019 r.
Mecz w Hali Sportowo-Widowiskowej przy SP Nr 2 w Sianowie, przy ul. Dworcowej 26a. Początek, godz. 16.oo.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Bartosza Szarmacha, który w tym sezonie będzie występował w jednej drużynie, wspólnie z bratem bliźniakiem, Karolem – Waldemar Kosowski