Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

27-09-2022

Kolejny długi weekend zaczną oldboje Victorii

Kolejny długi weekend zaczną oldboje Victorii

Z uwagi na przełożenie terminów kilku spotkań, oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów, grają obecnie systemem: środa – sobota. Nie inaczej będzie w najbliższą środę i sobotę.

Zanim jednak o spotkaniach, które przed nami, zacznijmy od tych, które nasze zespoły rozegrały w minionym tygodniu.

22 września 2022 r., miniony piłkarski weekend, rozpoczęły młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów. Podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, podejmowały młodzików Bałtyku Kuszalin. W rywalizacji z chłopcami – nie ma bowiem ligi młodziczek – sianowianki przegrały 2:7 (2:4). Bramki dla gospodyń strzeliła Martyna Ryncewicz.

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Julia Kaczorowska – Kornelia Arabasz, Kaja Chojnowska, Julita Dobrzańska, Zuzanna Kaczorowska, Oliwia Kulesza, Natalia Noworolnik, Martyna Ryncewicz, Nadia Tomkowska-Matusiak i Milena Waleńska.

23 września 2022 r., grali młodzicy Victorii Sianów. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, przegrali – u siebie – z UKS Olrik Darłowo 4:9 (1:5). Bramki dla sianowian strzelili: Dominik Majkowicz i Jakub Pudzik po 2.

Młodzicy Victorii: Marcel Szmydt – Alan Jegliński, Robert Kidacki, Filip Łojewski, Dominik Majkowicz, Jakub Pudzik, Tymoteusz Tesmer, Filip Trocha i Marcel Tuziemski.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak napisał:

- Z różnych powodów do meczu przystąpiliśmy bez zmienników, a do tego spotkanie rozpoczęło się dla nas fatalnie.

Po prostych i niewymuszonych błędach szybko straciliśmy pięć goli. Od tego momentu nasza gra wyglądała dużo lepiej. Zaczęliśmy odrabiać straty. W pewnym momencie, na początku drugiej połowy, doszliśmy przeciwnika na 4:6. Niestety w końcówce zabrakło nam sił i goście powiększyli swój dorobek o kolejne trzy gole.

Chłopcom należą się brawa za to, że nie załamali się wysokim wynikiem i do końca meczu walczyli o kolejne bramki.

24 września 2022 r., jako pierwsi na murawę wyszli piłkarze KS Sieciemin. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, podejmowani byli przez Darłovię Darłowo.   

Siecieminianie przegrali to spotkanie 0:10 (0:5). Gospodarze – po tym pojedynku – objęli przewodnictwo w tabeli grupy 3. Klasy Okręgowej ZZPN.

KS Sieciemin:          Łukasz Szmajdziak – Paweł Gogół, Liwiusz Dobrzyński, Damian Kowalski, Łukasz Cygan, Szymon Dobrzyński (35. Grzegorz Zabłocki), Wojciech Śniadecki, Przemysław Popławski (46. Marcel Hryckowian), Krystian Kruk (65. Kacper Kotłowski), Jacek Janczyszyn i Adam Nader.

Komentując mecz, trener Ł. Szmajdziak napisał:

- Tak, jak wskazuje wynik, mecz miał jednostronny przebieg. Nie mieliśmy w tym spotkaniu żadnych argumentów, żeby skutecznie przeciwstawić się gospodarzom. Niestety, ale zmagamy się z plagą kontuzji w zespole, co przekłada się na wyniki meczów. Na chwilę obecną mamy dziesięciu kontuzjowanych zawodników, a kilku gra z kontuzjami.

Wyzwaniem na każdy kolejny mecz, jest zebranie jedenastu zdrowych zawodników. Nie poddajemy się jednak i walczymy dalej o kolejne punkty.

24 września 2022 r., potwierdzeniem diametralnej poprawy skuteczności Mistrzów Pomorskiej Ligi Oldbojów, było zwycięstwo Stowarzyszenia Victoria Sianów z Mirstalem Mirosławiec 5:1 (2:0), po bramkach strzelonych przez: Piotra Kierzka i Krzysztofa Miętka – po 2 oraz Jacka Surówkę.

To zwycięstwo wywindowało podopiecznych kierownika i przedstawiciela stowarzyszenia – Krzysztofa Gorta, na trzecie miejsce w tabeli I ligi PLO. Ewentualne środowe zwycięstwo w zaległym spotkaniu ze Skupem Aut RADZI-MIL-em Oldbojami Tychowo spowoduje awans na drugą pozycję!

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Zbigniew Banasiak – Łukasz Berkowski, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Krzysztof Miętek, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Jarosław Skrzypkowski, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Jacek Surówka, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Robert Urban i Marek Walker.

24 września 2022 r., czwarty wygrany mecz z rządu – w tym jeden pucharowy – zanotowali seniorzy sianowskiej Victorii. Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, podejmowani byli przez spadkowicza z IV ligi – Sokoła Karlino.

Na 5:2 (1:0) dla Victorii, złożyły się bramki: Roberta Maja i Krystiana Murala – po 2 oraz Adama Ławro.

Victoria: Sergiusz Błoniewski – Daniel Wotawa, Fiodor Drewniak, Kacper Szczepaniuk, Eryk Pomarański, Robert Maj, Michał Rokicki (79. Damian Rybisz), Tomasz Majerczak (61. Krystian Jegliński), Krystian Mural (70. Adam Ławro), Wojciech Drejski i Adrian Gołuchowski (61. Mateusz Czyżyk). W rezerwie pozostawali: Dawid Kalinowski, Michał Saganowski i Jacek Żuchowski.

Komentując mecz, trener M. Lisztwan napisał:

- Mecz od początku przebiegał pod nasze dyktando. Szybko zdobyta bramka pozwoliła na spokojną grę. Przeciwnik raczej ograniczył się do zamknięcia własnej połowy i szukania szans w kontratakach. My długo utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sytuacje, ale brakowało konkretów pod bramką rywala.

Druga część rozpoczęła się od bramki wyrównującej. Jednak bardzo dobra reakcja naszego zespołu, pozwoliła na szybką odpowiedź i zdobycie dwóch bramek w odstępie minuty, co uważam, rozstrzygnęło już przebieg meczu.

Jesteśmy zadowoleni ze zdobyczy punktowej i pięciu strzelonych bramek. Cieszy mnie też, że bramki tym razem zdobyli zawodnicy, którzy w tej rundzie, w lidze jeszcze nie strzelali: R. Maj, K. Mural i A. Ławro. Swoje kolejne asysty dołożył T. Majerczak. Każdy z chłopaków, zarówno z pierwszej 11-tki, jak i wchodzący z ławki rezerwowych, dołożył swoją cegiełkę do końcowego efektu.

25 września 2022 r. – równolegle z rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Sianowie, Turnieju żaków i orlików „Pierwsza piłka”– swoje ligowe spotkanie rozegrali juniorzy Victorii. Podopieczni trenera Wiktora Piątka, podejmowali juniorów świdwińskiej Spójni. Sianowianie pokonali gości 1:0 (1:0), po bramce Jakuba Szpaka.

Juniorzy Victorii: Bartłomiej Czekaj – Patryk Pawlak, Kacper Miętek, Jakub Pogorzelski (80. Wiktor Wilant), Filip Grześczak, Cezary Filasiak, Kacper Szcześniak, Szymon Żeromski (46. Dawid Pawlikowski), Jakub Szpak (55. Gracjan Polek), Kacper Nowak i Norbert Gutkin (75. Maksymilian Szczepanowicz).

Komentując mecz, trener W. Piątek napisał:

- Zwycięstwo i trzy punkty w tym meczu, to spora zasługa linii defensywnej, która wykonała kolosalną pracę. Dzięki koncentracji przez całe 90. minut, obrona kierowana przez dwóch środkowych obrońców: P. Pawlaka i K. Miętka, pozwoliła nam zachować czyste konto bramkowe.

Jeżeli miałbym podsumować nasz występ ofensywnie, to niestety było za dużo chaosu. Nie realizowaliśmy gry na tak zwane „dwa kontakty”. Środkowi pomocnicy za często wchodzili w pojedynki „jeden na jeden”, a nawet „jeden na dwóch”, co kończyło się stratą piłki w środku pola.

Na pewno na pochwałę zasługuje rozegranie akcji bramkowej. Można by na jej podstawie zrobić materiał szkoleniowy, pod tytułem: „Wyprowadzenie ataku szybkiego od bramkarza”.

Tego samego dnia, grały także piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów. Podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, które po rocznym pobycie w IV lidze kobiet, wróciły do rozgrywek centralnych, podejmowane były przez Wikęd Luzino. Sianowianki przegrały mecz 1:3 (1:2). Honorowe trafienie dla przyjezdnych uzyskała Maja Gadomska.

Seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów: Otylia Gawlikowska – Aleksandra Małolepszy, Eliza Cichoń, Wiktoria Huda, Monika Garbicz, Oliwia Żywanowska, Natalia Bryzek, Maja Gadomska, Malwina Grzelak, Iwona Grub-Malinowska i Dominika Kubsch.   

Komentując mecz, trener J. Bielecki napisał:

- (…) Swój ostatni mecz w klubie zagrała Malwina Grzelak. Grała w naszym klubie 18. lat. Jest to chyba ewenement na skalę światową!

Po raz pierwszy zagrała w piłkę nożną w wieku sześciu lat – pisze w monografii „Uczniowskiego Klubu Sportowego „Victoria” SP 2 Sianów w latach 1997-2012” Artur Kita.

Najczęściej miało to miejsce na podwórkowym boisku, na które zabierał ją starszy brat. Kiedy w 1999 r. Mieczysław Berć i Janusz Leszko utworzyli w szkole, do której uczęszczała dziewczęcą drużynę piłkarską, od razu podjęła w niej treningi.

(…) Po przeprowadzce do Koszalina, w 2003 r. otrzymała propozycję gry w ŚTS Koszalin. Ponieważ zespół z Koszalina istniał tylko jeden sezon, po jego rozwiązaniu przeniosła się do Sianowa…

Dziękujemy Malwina!

25 września 2022 r., mecze z udziałem naszego zespołu, zakończyli piłkarze KS SKIBNO. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, podejmowali u siebie Wicher Mierzym. Skibnianie zremisowali to spotkanie 1:1 (1:0). Bramkę otwierającą to spotkanie strzelił Konrad Baranowicz.

KS SKIBNO: Jakub Lachowski – Rafał Kucab, Dawid Rymarkiewicz, Paweł Pietras, Daniel Ignacenko, Adam Pietraszkiewicz (15. Wojciech Chabowski), Mateusz Kalwas (46. Marcin Woźniak), Wojciech Fąfara, Zbigniew Dominkiewicz (60. Aleksander Sobolewski), Przemysław Winnicki (46. Marcel Wołoszyński) i Konrad Baranowicz (80. Piotr Roman).

Komentując mecz, trener W. Piątek napisał:

- Wynik tego meczu całkowicie oddaje to, co działo się na boisku. Mecz może nie do końca stał na wysokim poziomie, ale niestety, od kilku miesięcy boisko w Skibnie nie pozwala na to, aby jakikolwiek zespół był w stanie rozwinąć na nim skrzydła.

Krety, pędraki i susza – co roku – robią z tego boiska bardziej pole uprawne, niż arenę zmagań piłkarskich, nawet na poziomie amatorskim.

W najbliższy weekend – 1/2 października 2022 r. – nasze zespoły, grać będą:

- I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 28 września 2022 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – ze Skupem Aut RADZI-MIL-em Oldbojami Tychowo,

- młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 1 października 2022 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – na wyjeździe – z młodzikami UKS Wieża Postomino,

- KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 1 października 2022 r., o godz. 11.oo – na wyjeździe – z Wrzosem Wrześnica,

- juniorzy: Victoria Sianów: 1 października 2022 r., o godz. 11.oo - II klasa juniorów Koszalin, gr. 5 – na wyjeździe – z Drawą Drawsko Pomorskie,

- III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 1 października 2022 r., o godz. 13.oo – u siebie – z KKP Chełmża,

- młodzicy: Victoria Sianów: 1 października 2022 r., o godz. 14.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – na wyjeździe – z Gwardią Koszalin,

- KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  1 października 2022 r., o godz. 15.oo – u siebie – z Radwią Białogórzyno,

- I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 1 października 2022 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z Mechanikiem Bobolice,

- A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 2 października 2022 r., o godz. 12.oo – u siebie – z Mechanikiem II Iskrą Kłanino.

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu Sokoła z Victorią – Artur Rutkowski