Unia Europejska
Pomorski Szlak Jakubowy
18-05-2018

KONKURS „Moja pszczela stołówka”

W Polsce żyje 470 gatunków owadów pszczołowatych. Aż 222 z nich zagrożone jest wyginięciem! Pszczołom brakuje miejsc, gdzie mogłyby bezpiecznie żyć, rozmnażać się i zdobywać pokarm. Możemy im pomóc zakładając miejsca przyjazne pszczołom.

Myśląc o pszczołach, najczęściej wyobrażamy sobie pszczołę miodną. Tymczasem w zapylaniu większości roślin występujących w naszym kraju biorą udział także inne gatunki pszczół żyjących na łąkach w lasach i ogrodach. Jednak bez kwiatów bogatych w nektar lub pyłek pszczoły nie przetrwają i nie będą zapylać roślin.

W związku z powyższym Gminny Punkt Edukacji Ekologicznej w Sianowie ogłasza konkurs na wykonanie miejsca przyjaznego pszczołom pn. „Moja pszczela stołówka”. Konkurs będzie polegał na nasadzeniu odpowiednich roślin w swoim ogrodzie czy balkonie (ich listę można odnaleźć tutaj), wykonaniu zdjęcia takiego miejsca i przesłanie na wskazany adres poczty elektronicznej. Zdjęcia można nadsyłać do końca lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi w Dzień Pszczół – 8 sierpnia. Ze szczegółowym regulaminem konkursu można zapoznać się klikając w załącznik zamieszczony poniżej. Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Urzędzie Gminy i Miasta w Sianowie pod numerem telefonu (94) 346 95 39.

Serdecznie zachęcamy do pomagania pszczołom i udziału w konkursie!