Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

17-05-2023

Konrad Pyra blisko medalu…

Konrad Pyra blisko medalu

Kadet Konrad Pyra (KS Darz Bór Karnieszewice) i Michał Kaźmierczak (KS Polonia Śmigiel), otarli się o medal w grze deblowej na XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Zachodniopomorskie 2023 w tenisie stołowym, rozegranej w Świdwinie w dniach 11-14 maja 2023 r.

Jak poinformował nas trener Konrada, Tomasz Tabor:

- Po wygranych dwóch partiach, w ćwierćfinałowym meczu spotkali się z parą, rozstawioną w tym turnieju z nr 1: Mateusz Sakowicz (KS Dekorglass Działdowo)/Samuel Michna (UKS Lis Sierakowice). Prowadząc 2:1!, a więc mając medal na przysłowiowe wyciągnięcie ręki, przegrali 2:3, zajmując ostatecznie 5. miejsce.

W turnieju indywidualnym Konrad zajął 17. miejsce, przegrywając w grze o awans do 16-tki z Wojciechem Szymczakiem (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 1:4.

Zważywszy, że Konrad w ostatnim czasie zmagał się z urazem kolana, a jego występ w tym turnieju stał pod dużym znakiem zapytania, to przyznać trzeba, że zagrał na bardzo dobrym poziomie i możemy być zadowoleni z jego występu.

Warto przypomnieć, że 7 maja 2023 r., podczas Mistrzostw Województwa kadetek i kadetów, rozegranych w Stepnicy, Konrad Pyra zdobył srebrny medal w grze podwójnej kadetów, grając w parze z Marcelem Kulą (Technik Świdwin).

Niestety, we wspomnianym wyżej meczu finałowym, nabawił się kontuzji kolana i w dalszej części mistrzostw, czyli w mikście i grze pojedynczej już nie wystąpił!

Gdyby nie kontuzja, której nabawił się Konrad w Stepnicy, jego występ – zarówno w Stepnicy, jak i w Świdwinie – wypadłby zapewne jeszcze bardziej okazale!

I tak gratulujemy postawy. I medali!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia ze Świdwina – Tomasz Tabor