Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS ROLNY 2020

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

14-01-2020

KS Arkadia w juniorach i Kamulce w seniorach!

12 stycznia 2020 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sianowie – odbyły się: XVIII Wielkoorkiestrowy Halowy Turniej Piłkarski Juniorów i XVII Wielkoorkiestrowy Halowy Turniej Piłkarski Seniorów. Oba o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Sianów – Macieja Berlickiego.

W XVIII Wielkoorkiestrowym Halowym Turnieju Piłkarskim Juniorów – dla urodzonych w roku 2001 i młodszych – udział wzięły: KS Victoria Sianów (trener/opiekun – Wiktor Piątek), Franki Koszalin (Tomasz Grosiak), KS Sieciemin (Łukasz Szmajdziak), Spokojne Osiedle Sianów (Krzysztof Gort), Bagno Skibno (Sergiusz Pasternak), MKS Gryf Polanów (Piotr Idzi), Akademia Sportu Zryw Kretomino (Grzegorz Szynkowski) i KS Arkadia Malechowo (Mateusz Zachciał).

Grano raz 7. minut, systemem „każdy z każdym”. Spotkania sędziował Łukasz Bielski, a medycznie zabezpieczał Damian Sojda.

Zwyciężyli piłkarze KS Arkadia Malechowo. O kolejności pierwszej trójki, decydowała tak zwana „tabela pomocnicza”!

Tabela juniorów:

Miejsce

Nazwa drużyny

Ilość gier

Punkty

Bramki

1.

KS Arkadia Malechowo

7

11

7-1

2.

Bagno Skibno

7

11

8-1

3.

Spokojne Osiedle Sianów

7

11

6-6

4.

AS Zryw Kretomino

7

10

3-2

5.

KS Sieciemin

7

9

4-3

6.

Franki Koszalin

7

8

4-6

7.

MKS Gryf Polanów

7

7

3-3

8.

KS Victoria Sianów (trampkarze)

7

1

1-14

 

KS Arkadia Malechowo: Sebastian Grabowski – Wiktor Burda, Norbert Ferdek, Jakub Kędziora, Miłosz Kozioł, Gabriel Krasowski, Daniel Lichota, Robert Maj, Jakub Maziec, Klaudiusz Petruk, Tomasz Rosiak i Mateusz Witaszek.

Bagno Skibno: Sebastian Boguś – Grzegorz Jarkiewicz, Filip Kontek, Jakub Kulon, Cezary Pająk, Sergiusz Pasternak i Kacper Pawelski.

Spokojne Osiedle Sianów: Mateusz Zochniak – Maciej Gorgoń, Jakub Kowalski, Marcel Kozanecki, Sebastian Leśnicki, Dawid Pawelec, Łukasz Walczak i Maciej Zochniak.

Zwycięzcy otrzymali Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Sianów.

Wyróżnienia indywidualne przypadły: Dawidowi Pawelcowi (Spokojne Osiedle Sianów) – najlepszemu zawodnikowi, Sergiuszowi Pasternakowi (Bagno Skibno) – królowi strzelców (5 bramek) i Sebastianowi Grabowskiemu (KS Arkadia Malechowo) – najlepszemu bramkarzowi. Wyróżnieni otrzymali odpowiednio: piłki nożne i rękawice bramkarskie ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Sianowie.

W XVII Wielkoorkiestrowym Halowym Turnieju Piłkarskim Seniorów, udział wzięły: Młode Wilki Koszalin (Filip Żuber), Sowinko (Grzegorz Zabłocki), Stowarzyszenie Victoria Sianów (Krzysztof Gort), DC 13 Koszalin (Krzysztof Rzeszutek), UKS Victoria SP 2 Sianów (Jędrzej Bielecki), Kłosiaki Kłos (Łukasz Berkowski), Barcelona Osieki Koszalińskie (Piotr Roman), Invena Koszalin (Mariusz Teofilak), Kamulce Sianów/Koszalin (Kamil Lichmański), BLACKBOYS Sianów (Marcin Woźniak), Arka Sianów (Krzysztof Miętek) i Grot Bonin (Mariusz Graczyk).

Grano raz 6. minut – w dwóch sześciozespołowych grupach – systemem „każdy z każdym”. Spotkania sędziowali: Kazimierz Kowalski i Marcin Leśniewski, a medycznie zabezpieczali: Sebastian Kulesza, Sebastian Pawlik i Zbigniew Rzędzian.

Tabela grupy A:

Miejsce

Nazwa drużyny

Ilość gier

Punkty

Bramki

1.

BLACKBOYS Sianów

5

13

7-0

2.

Sowinko

5

9

5-0

3.

Barcelona Osieki Koszalińskie

5

8

5-2

4.

DC 13 Koszalin

5

7

4-5

5.

Invena Koszalin

5

4

3-3

6.

UKS Victoria SP 2 Sianów

5

0

0-14

Tabela grupy B:

Miejsce

Nazwa drużyny

Ilość gier

Punkty

Bramki

1.

Kamulce Sianów/Koszalin

5

11

10-2

2.

Kłosiaki Kłos

5

11

7-1

3.

Młode Wilki Koszalin

5

10

4-3

4.

Arka Sianów

5

4

1-5

5.

Stowarzyszenie Victoria Sianów

5

3

1-4

6.

Grot Bonin

5

1

0-8

O pierwszym miejscu w grupie zadecydowała lepsza różnica bramek. W bezpośrednim pojedynku pomiędzy zainteresowanymi zespołami padł remis 1:1.

Półfinały i mecze o miejsca w turnieju:

PÓŁFINAŁY

DRUŻYNY

WYNIK

BRAMKI

Zwycięzca grupy 1druga drużyna grupy 2

BLACKBOYS

Kłosiaki

0:0

k. 2:3

Zwycięzca grupy 2 druga drużyna grupy 1

Kamulce

Sowinko

1:0

 

            Oto ostateczna kolejność:

Mecze o miejsca

GRY O MIEJSCA

DRUŻYNY

WYNIK

BRAMKI

11 - 12

UKS Victoria

Grot

0:3

walkower

9 - 10

INVENA

Stowarzyszenie Victoria Sianów

1:1

k. 2:1

7 – 8

DC 13

Arka

0:3

walkower

5 – 6

Barcelona

Młode Wilki

0:0

k. 3:4

3 – 4

BLACKBOYS

Sowinko

0:0

k. 3:1

FINAŁ

Kłosiaki

Kamulce

0:3

 

Zwycięzcy – Kamulce Sianów/Koszalin – otrzymali Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Sianów.

Wyróżnienia indywidualne przypadły: Mateuszowi Rymarkiewiczowi (BLACKBOYS Sianów) – najlepszemu zawodnikowi, Bartłomiejowi Putno (Kamulce Sianów/Koszalin) – królowi strzelców (4 bramki) i Arkadiuszowi Borakowi (Kłosiaki Kłos) – najlepszemu bramkarzowi. Wyróżnieni otrzymali odpowiednio: piłki nożne i rękawice bramkarskie ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Sianowie.

Kamulce Sianów/Koszalin: Sebastian Skrzyński – Jakub Forczmański, Dawid Gruchała, Tomasz Kamiński, Dawid Kisły, Kamil Lichmański, Bartłomiej Putno, Ireneusz Szocik i Szymon Waleński.

Kłosiaki Kłos: Arkadiusz Borak – Wojciech Drejski, Waldemar Grześczak, Dariusz Majewski, Tomasz Rutkowski, Michał Saganowski, Jarosław Skrzypkowski i Robert Urban.

BLACKBOYS Sianów: Krzysztof Machaj – Zbigniew Dominkiewicz, Damian Kulon, Sergiusz Pasternak, Mateusz Rymarkiewicz, Marcin Woźniak i Łukasz Zawada.

Sekretariat obu turniejów tworzyli: Grażyna Wątroba, Krzysztof Gort, Mirosław Kielar i Ryszard Wątroba.

Sianowskie Wielkoorkiestrowe Halowe Turnieje Piłkarskie Juniorów i Seniorów – Krzysztofowi Gortowi, Przedstawicielowi Stowarzyszenia Victoria Sianów i Ryszardowi Wątrobie – pomogli przygotować i przeprowadzić: Urząd Gminy i Miasta w Sianowie – z Burmistrzem Maciejem Berlickim, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sianowie – z Dyrektor Katarzyną Budnik, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów – z Dyrektor Aleksandrą Kowalczyk, Straż Miejska w Sianowie, Policja w Sianowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Sianowie, sianowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Koszalinie, Edyta Iwaniec, Aleksandra Kulesza, Janina Kulon, Agnieszka Madej, Monika Olszak, Agata Szewczyk, Grażyna Wątroba, Łukasz Bielski, Marek Jackowski, Mirosław Kielar, Waldemar Kosowski, Kazimierz Kowalski, Sebastian Kulesza, Wojciech Kulon, Marcin Leśniewski, Grzegorz Maciejasz, Ireneusz Megiel, Kamil Musyt, Sebastian Pawlik, Zbigniew Rzędzian i Damian Sojda.

Obu wolontariuszom WOŚP pomogły także Media. Pomogli przede wszystkim – czynni i bierni – Uczestnicy obu Turniejów!

            Niedzielne Piłkarskie Granie Serc w Sianowie dało kwotę 2.211,oo zł. W dotychczasowych Turniejach WOŚP w Sianowie zebraliśmy 19.952,35 zł.

DZIĘKUJEMY! Krzysztof Gort i Ryszard Wątroba

            Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia z obu Turniejów – Waldemar Kosowski