Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

07-09-2022

KS Darz Bór Karnieszewice z nowym zawodnikiem w składzie

Logo KS Darz Bór Karnieszewice

Za nimi najlepszy sezon w dotychczasowej – 14-letniej – historii Klubu! Przed tenisistami stołowymi I-ligowego KS Darz Bór Karnieszewice, nowy 15. – jubileuszowy – rok istnienia.

Założony 17 października 2008 r., klub z Karnieszewic, rozpoczął rozgrywki od IV ligi, którą wygrał z kompletem punktów. Potem były cztery sezony w III lidze i sześć w II. 31 sierpnia 2019 r., karnieszewiczanie rozegrali pierwszy mecz w I lidze! Czternasty rok swojego istnienia klub zakończył przegranymi barażami o LOTTO Superligę.

Ich barażowy przeciwnik – Villa Verde Olesno – absolutny nowicjusz, wzmocniony dwoma nowymi Azjatami, 9 września 2022 r., o godz. 18.oo, zainauguruje nowy sezon w LOTTO Superlidze! Rywalem beniaminka – i to na wyjeździe – będzie Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki!

Podopieczni Prezesa KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniewa Kuszlewicza, drugi zespół I ligi, grupy północnej w ubiegłym sezonie, rozpoczną rozgrywki od meczu z KS AZS AWFiS Balta Gdańsk II. Mecz rozegrany zostanie 10 września 2022 r., w Sali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Chrobrego, o godz. 16.oo.

Utrzymując skład z ubiegłego sezonu – za jednym wyjątkiem, o którym poniżej – karnieszewiczanie dają wyraźny sygnał, że grać będą o wysoką lokatę. Zgłaszając do rozgrywek Konrada Pyrę (rocznik 2008), pokazują, że nie boją się stawiać na młodzież.

Konrad Pyra swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w 2015 r., w klubie MSZS Świdwin.

Jest 8-krotnym Indywidualnym Mistrzem Województwa Zachodniopomorskiego w różnych kategoriach wiekowych (skrzat, żak, młodzik, kadet). Jego największe sukcesy, to: 3. miejsce w Mistrzostwach Polski LZS oraz 5. miejsce w grze deblowej na Mistrzostwach Polski Kadetów.

W zeszłym sezonie reprezentował klub Visonex LUKS Top Wierzbięcin.

Czy w najbliższą sobotę, Konrad Pyra zadebiutuje w składzie KS Darz Bór Karnieszewice obok: Marcina Marchlewskiego, Bartosza Szarmacha, Karola Szarmacha, Tomasza Tabora i Marcina Woskowicza? Zobaczymy.

Nie wykluczone, że w składzie zespołu gości zobaczymy Artura Daniela, który pomógł wprowadzić karnieszewiczan do I ligi, obok: Marcina Czerniawskiego, Michała Krzyżanowskiego, Marcina Marchlewskiego, Andrzeja Świerczka i Tomasza Tabora!

Zapraszamy! Naszym życzymy powodzenia! I w sobotę. I w całym nowym sezonie!

Ryszard Wątroba