Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

20-06-2022

KS Sieciemin z awansem do Klasy Okręgowej

KS Sieciemin z awansem do Klasy Okręgowej

Niedziela, 19 czerwca 2022 r., zapisze się w historii Klubu Sportowego Sieciemin historycznym awansem do Klasy Okręgowej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Działający od 1956 r., Klub Sportowy Sieciemin, od lat dobijał się do wyższej klasy rozgrywkowej. Dopiął swego, zajmując pierwsze miejsce w grupie 8. Klasy A ZZPN. W poprzednim sezonie: KS Sieciemin był drugi, dwa lata temu – po rozegraniu tylko połowy spotkań i przedwczesnym zakończeniu sezonu – czwarty. 

19 czerwca 2022 r., siecieminianie, po emocjonującej walce, pokonali  u siebie Błękitnych Stary Jarosław 4:1 (2:1) i przeskoczyli pauzującą – liderującą w tabeli – Arkadię Malechowo. Bramki dla podopiecznych trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, strzelili: Adam Nader – 3 (5., 80. i 85.), najskuteczniejszy piłkarz zespołu i grupy 8. oraz Łukasz Cygan (35., z rzutu karnego)! 

   KS Sieciemin: Łukasz Szmajdziak – Damian Janczyszyn, Łukasz Michalak, Kamil Zbylut (82. Konrad Janik), Liwiusz Dobrzyński  (72. Grzegorz Zabłocki), Damian Kowalski (80. Bartosz Szmajdziak), Łukasz Cygan, Wojciech Śniadecki, Krystian Kruk, Jacek Janczyszyn (76. Karol Pudzik) i Adam Nader (88. Marcel Hryckowian).

Dodać trzeba, że w minionym sezonie w zespole wystąpili także: podstawowy bramkarz – Robert Popławski oraz Szymon Dobrzyński, Radosław Kruk, Artur Smieshko i Łukasz Wielgosiński.

Poproszony o komentarz po meczu w Siecieminie, trener Łukasz Szmajdziak, napisał:

- Od początku meczu posiadaliśmy przewagę optyczną. Cierpliwie budowaliśmy akcje i szukaliśmy szans na strzelenie gola. Zespół gości szukał swoich szans w kontratakach. Mimo  straconej bramki na 1:1, mecz mieliśmy pod kontrolą do samego końca. Przy lepszej skuteczności, nasze zwycięstwo mogło być bardziej okazałe.

Brawa dla całej drużyny za wynik osiągnięty w tym sezonie. Historyczny, bo pierwszy awans do Klasy Okręgowej stał się faktem.

Gratulujemy zespołowi, sztabowi szkoleniowemu i wszystkim, którzy wspierali poczynania siecieminian przez cały sezon. Także Zarządowi, na czele którego stoi od niedawna Jacek Janczyszyn, który zastąpił Waldemara Lewandowskiego.

19 czerwca 2022 r., swój ostatni mecz w tym sezonie rozegrał także A-klasowy KS SKIBNO.

Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, wygrali, na wyjeździe, z Błękitnymi Tychowo 5:2 (2:1). Bramki dla skibnian strzelili: Wojciech Fąfara – 2 oraz Zbigniew Dominkiewicz, Rafał Kucab i Przemysław Winnicki.

KS SKIBNO: Krzysztof Marcinek – Rafał Kucab, Dawid Rymarkiewicz, Paweł Pietraszkiewicz (46. Adam Pietraszkiewicz), Sergiusz Pasternak, Wojciech Chabowski, Mateusz Kalwas, Piotr Roman (60. Zbigniew Dominkiewicz), Marcel Wołoszyński, Wojciech Fąfara i Przemysław Winnicki.

Poproszony o komentarz po meczu w Tychowie, trener Wiktor Piątek, napisał:

- Mecz od początku ułożył się pod nasze dyktando, aczkolwiek nasza gra w pierwszej połowie wyglądała trochę chaotycznie. Szukaliśmy za dużo długich podań, i to zarazem górą, jak i dołem, które skutecznie były zatrzymywane przez przeciwnika.

W drugiej połowie zmieniliśmy trochę taktykę. Długa wymiana podań na swojej połowie, zmuszała zespół z Tychowa do wyjścia w wyższą strefę, co pozwalało nam w odpowiednim momencie – jednym podaniem – uruchomić naszych skrzydłowych lub napastników. Przyniosło to rezultat w postaci trzech bramek i kilku jeszcze sytuacji.

Sezon kończymy na 3. miejscu. Gdzieś tam pozostaje niedosyt, ponieważ od początku znaliśmy swoje możliwości i wiedzieliśmy, że możemy walczyć o coś więcej. Niestety w kilku meczach, w których nie powinniśmy, straciliśmy punkty, no i bezpośrednie, przegrane pojedynki z Arkadią Malechowo nie pozwoliły nam na więcej.

Gratulujemy skibnianom miejsca na podium, a w przyszłym sezonie,  udanej walki o awans do Klasy Okręgowej.

25 czerwca 2022 r., meczem z Jesionem-Trans-Oldbojami Tychowo, 21. edycję I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów, zakończą oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów.

Broniący tytułu Mistrza Pomorskiej Ligi Oldbojów sianowianie, oficjalnie przypieczętują kolejny – czwarty – tytuł, w szóstym kolejnym występie w I lidze, a ósmym w PLO.

Mecz – na Stadionie Miejskim w Sianowie – rozpocznie się o godz. 17.oo. Zapraszamy!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia KS Sieciemin przed i po meczu w Siecieminie – Jerzy Piątek