Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

15-05-2023

LFA Szczecin lepsza od Victorii SP2 Sianów

LFA Szczecin lepsza od Victorii SP2 Sianów

Walcząca o awans do II ligi drużyna LFA Szczecin okazała się zdecydowanie lepsza od walczącej o utrzymanie Victorii SP2 Sianów. Piłkarki ze Szczecina mające jeszcze matematycznie szanse na awans nie pozostawiły złudzeń młodym sianowiankom i spokojnie wygrały 6:0. Jednak to zwycięstwo, szczególnie w pierwszej połowie nie przyszła im łatwo. Szczecinianka Angelika Hejnowska po błędzie w ustawieniu obrony Victorii już w 4 minucie strzeliła bramkę na 1:0. Pomimo przewagi i kilku dogodnych sytuacji LFA nie powiększyły swojego dorobku w pierwszej połowie.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza i szybko stracona druga i trzecia bramka w 47 i 49 minucie a strzelczynią ponownie była Angelika Hejnowska, która zanotowała hattricka. Po stracie tych bramek podłamane piłkarki Victorii oddały pole przeciwnikowi i efektem były kolejne gole. W 56 i 67 minucie podwyższyła dwukrotnie Sobolewska Ewa, a w 87 minucie kolejną bramkę dołożyła jeszcze Karolina Karaczyn ustalając wynik dla przyjezdnych na 6:0.

Skład Victorii SP2 Sianów: Otylia Gawlikowska, Eliza Cichoń (46 Iwona Grub-Malinowska), Aleksandra Małolepszy, Monika Garbicz, Natalia Bryzek, Maja Malczewska ( 17 Nadia Łyszyk), Dominika Kubsch, Wiktoria Huda, Judyta Kłosowska, Klaudia Majerczak, Pola Pasik.

Zawody dobrze prowadził Paweł Krawczyk jako główny a asystowali mu: Klaudia Dziubak i Gabriel Pawłowski.

Następne spotkanie rozegramy 20 maja o godzinie 11.00 w Sopocie z Lechią Gdańsk.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki