Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

22-11-2022

Młodziczki i młodzicy po rundzie jesiennej

Młodziczki i młodzicy po rundzie jesiennej

Rozegrany 16 listopada 2022 r., mecz młodziczek UKS Victoria SP 2 z młodzikami Victorii, zakończył rundę jesienną naszych zespołów młodzieżowych.

Podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, podejmowały na Stadionie Miejskim w Sianowie młodzików miejscowej Victorii. W rywalizacji z chłopcami – nie ma bowiem ligi młodziczek – sianowianki przegrały 0:10 (0:6). Bramki dla „gości” strzelili: Dominik Majkowicz – 5, Gracjan Chotkowski – 3 i Jakub Pudzik – 2.

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Zuzanna Kaczorowska – Kornelia Arabasz, Kaja Chojnowska, Katarzyna Cybul, Julita Dobrzańska, Hanna Grochowska, Aleksandra Jabłońska, Julia Kaczorowska, Oliwia Kulesza, Natalia Noworolnik, Hanna Nowosielecka, Lena Sobieraj, Nadia Tomkowska-Matusiak i Milena Waleńska.

W składzie dziewcząt zabrakło Martyny Ryncewicz (ręka w gipsie), najskuteczniejszej piłkarki w zespole (15. bramek w rundzie).

Sianowianki zajęły 10. miejsce w grupie – wyprzedzając dwa zespoły chłopięce – z jednym zwycięstwem, jednym remisem i dziewięcioma porażkami.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, grali w składzie:

Młodzicy Victorii: Mateusz Harasym, Marcel Szmydt – Gracjan Chotkowski, Robert Kidacki, Jakub Kuna, Dominik Majkowicz, Jakub Prończuk, Jakub Pudzik, Sebastian Szuplak, Tymoteusz Tesmer i Filip Trocha.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak napisał:

- (…) Stworzyliśmy sporo sytuacji bramkowych. Oprócz bramek, czterokrotnie trafialiśmy w obramowanie bramki dziewcząt. Kilkukrotnie nasze strzały broniła bramkarka UKS-u, bądź nasze strzały były niecelne.

Był to nasz ostatni mecz w rundzie jesiennej, którą kończymy na 8. miejscu, z bilansem czterech zwycięstw, trzech remisów i czterech porażek.

W dalszym ciągu będziemy trenowali i rozgrywali sparingi. W planach mamy również występy w nowo utworzonej Dziecięcej Lidze Futsalu – Młodzik (2010/2011).

Jak się miało okazać za kilka dni, z powodu nagłego ataku zimy, praktycznie nie rozegrano 15. kolejki spotkań w grupie 3. Klasy Okręgowej ZZPN, w której występują: KS Sieciemin i KS Victoria oraz w grupie 7. Klasy A ZZPN, w której gra KS SKIBNO.

21 listopada 2022 r., Wydział Rozgrywek ZZPN w Szczecinie, poinformował, że „spotkania IV ligi, Klasy Okręgowej, A i B Klasy, odwołane z kolejki z dnia 19/20 listopada, można rozegrać – w porozumieniu z przeciwnikiem – w terminach 26/27 listopada (dla drużyn niegrających w Pucharze Polski) oraz 3/4 grudnia 2022 r. W przypadku braku porozumienia co do w/w terminów, Wydział Rozgrywek ZZPN, wyznaczy nowe daty rozegrania zaległych meczów na wiosnę 2023 r.”.

Po rozmowach z trenerami: Marcinem Lisztwanem, Łukaszem Szmajdziakiem i Wiktorem Piątkiem, wynika, że ligowe mecze z kolejki, z dnia 19/20 listopada 2022 r., nasze zespoły zagrają na wiosnę 2023 r.

Życzymy powodzenia.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie po meczu młodziczek UKS Victoria SP 2 Sianów z młodzikami Victorii Sianów – Łukasz Chotkowski