Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

22-04-2021

Mamy dla Was bardzo dobre wieści!

ul. dębowa

Wczoraj Wojewoda Zachodniopomorski opublikował, długo wyczekiwane, listy rankingowe zadań inwestycyjnych - na remonty i budowy nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Gmina Sianów po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na przebudowę infrastruktury drogowej. To ponad 1,8 mln zł ze środków RFRD na zadanie o wartości ponad 3 mln. złotych. Inwestycja ma charakter dwuletni i obejmuje kompleksową przebudowę ul. Dębowej w mieście, stanowiącej połączenie komunikacyjne z drogą krajową DK nr 6 i ulicą Dworcową (drogą powiatową nr 203, wyremontowaną ulicą w 2020 roku z RFRD przez Powiat Koszaliński).  Prace obejmą przebudowę nawierzchni ulicy Dębowej na całym odcinku o długości 1,028 km wraz z przyległymi wewnątrz osiedla dwoma ulicami o dł. 0,048km i  o dł. 0,052km, przebudowę 57 miejsc parkingowych i miejsc dla osób niepełnosprawnych, budowę ścieżki pieszo-rowerowej i ścieżki rowerowej  wraz z chodnikiem, nowe ciągi piesze wzdłuż pętli autobusowej oraz przebudowę zatoki autobusowej wraz z peronem. Inwestycja rozpocznie się już w III  kwartale 2021 roku, a planowany termin jej zakończenia to VI.2022 rok. Zadanie w dużym stopniu wpłynie na poprawę mobilności mieszkańców największego, sianowskiego osiedla , ich poziom bezpieczeństwa w ruch drogowym oraz jakość życia.

Odkąd istnieje rządowy program przebudowy i budowy dróg lokalnych, Gmina Sianów już trzy razy z rzędu, pozyskała dofinansowanie na inwestycje drogowe i dzięki temu zrealizowała/realizuje już zadania inwestycyjne tj.: „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Skwierzynka” w 2020 r o wartości 721 tys. zł. z dofinansowaniem RFRD ponad 411 tys. zł (60% wartości inwestycji) oraz „Budowa ul. Jeziornej wraz z odwodnieniem w m. Osieki w Gminie Sianów” w 2021 roku o wartości 837 tys. zł z dofinansowaniem RFRD ponad 502 tys. zł (60% wartości zadania).

W obecnej edycji 2021, lista zadań, które otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg obejmuje 59 nowych zadań, w tym 18 zadań powiatowych i 41 zadań gminnych. W Powiecie Koszalińskim, obok Gminy Sianów dofinansowanie otrzymały również Gminy Biesiekierz i Bobolice oraz Powiat Koszaliński – na zadanie powiatowe.

 

Tekst: Agata Szewczyk

Zdjęcia: Milena Szczepańska Zakrzewska