Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

14-12-2020

Matematyczny Hokus-Pokus w Szczeglinie

Część uczniów wolało przystąpić do konkursu „Mistrzowie Matematycznego Zoo” w formie stacjonarnej.

Zdalna edukacja nie zniechęciła uczniów Szkoły Podstawowej w Szczeglinie do udziału w projekcie „Matematyczny Hokus-Pokus”, gdyż nauka matematyki poprzez zabawę wcale nie musi być nudna.

Stowarzyszenie „Refugium” otrzymało od Fundacji mBanku dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego w szkole. Pierwszy etap projektu rozpoczął się konkursem z wykorzystam portalu internetowego https://www.matzoo.pl/ , następnie odbędzie się prezentacja pomocy dydaktycznych do nauki geometrii zakupionych z uzyskanych funduszy.

Kolejnym zadaniem dla uczniów będzie przygotowanie autorskich gier planszowych lub karcianych, np. logiczne, ekonomiczne i tym podobne – wszystko będzie zależało od pomysłowości naszych uczniów, którzy zaprezentują efekty swojej pracy. Podsumowaniem tego etapu projektu będzie przedstawienie uczniom podstawowych zasad królewskiej gry – szachów, a dokona tego  nasz nauczyciel matematyki pan Mirosław Mielczarski, który wielokrotnie stał na podium w międzynarodowych turniejach szachowych.

Na zakończenie projektu odbędzie się „Kulinarne Hokus-Pokus” – uczniowie sporządzą „cenniki” do przygotowanych przez siebie zdrowych potraw na podstawie kosztów użytych produktów.

Spotkania odbywają się głównie z użyciem aplikacji Teams, chociaż niektórzy uczniowie zdecydowali się na przyjazd do szkoły, aby osobiście zaprezentować swoje umiejętności matematyczne. Część matematycznych zmagań mamy już za sobą, a nauczyciele już przygotowują materiały na kolejną część projektu.

 

Tekst, fot. Dorota Rabsztyn-Dudek