Unia Europejska

Odpady komunalne

06-12-2018

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

           4 grudnia 2018r. w kinie „Zorza” odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przygotowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sianowie, Gminny Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych i Środowiskowy Dom Samopomocy „Szansa” w Sianowie.
Dla niepełnosprawnych mieszkańców naszej gminy z okazji ich święta zorganizowano bardzo atrakcyjny program artystyczny oraz słodki poczęstunek.

Wzruszające wystąpienie Pana Jarosława Kosmowskiego – uczestnika Środowiskowego Domu Samopomocy „Szansa” w Sianowie, który wyrecytowa swój wiersz pt.:”Niepełnosprawni” wprowadził zgromadzonych w wyjątkowy nastrój.

W związku z równoczesnymi obchodami 15-lecia ŚDS „Szansa” w Sianowie  zaproszono na to spotkanie zaprzyjaźnione Środowiskowe Domy Samopomocy z terenu całego województwa zachodniopomorskiego.  Wspólnie obejrzeliśmy pokaz multimedialny o  historii ŚDS i wysłuchaliśmy wielu serdecznych słów oraz okolicznościowych życzeń.

  Główną atrakcją uroczystości był występ zespołu Karola Drzewoszewskiego, Mateusza Wójcika i Agaty Teodorczyk, którzy zaprezentowali choreografię ze spektaklu „Usłyszeć Taniec”. Ważnym akcentem scenicznym spotkania były występy solowe młodych artystek: Patrycji Pączkowskiej i Julii Piotrowskiej a także Katarzyny Gomułki. Na koniec został zaprezentowany taniec towarzyski wykonany przez Krystynę Gomułkę i Patryka Postwa.

TEKST: Monika Grzywacz –Żukowska i Emilia Zawada

FOTO: Waldemar Kosowski