Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

15-12-2014

Mistrzostwa w piłce koszykowej

10.12.2014r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w mini piłce koszykowej wśród chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem była Dorota Szymańska ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Do zawodów przystąpiło pięć szkół z naszej gminy:  Dąbrowy, Szczeglina, nr 1 i nr 2  w Sianowie i  Suchej Koszalińskiej. Do zawodów nie przystąpili uczniowie z Iwięcina. Otwarcia zawodów dokonała Dorota Szymańska gościnny organizator turnieju. Mecze rozgrywano na dwóch równoległych boiskach jednocześnie, systemem „każdy z każdym”, 2x4 minuty. Sędziowali  opiekunowie zespołów.

 Kolejność:

 I miejsce  - SP Sucha Koszalińska ( opiekun Sebastian Wroński)

II miejsce – SP Dąbrowa (opiekun Dorota Szymańska)

III miejsce – SP  nr 1 Sianów (opiekun Robert Kowalczyk)

IV miejsce – SP Szczeglino (opiekun Anna  Grębska)

V miejsce -  SP nr 2 Sianów (opiekun Jędrzej Bielecki, Dorota Bindas)

 Dziewczęta występujące w składzie: Martyna Pietrzak, Klaudia Kowalczyk, Nikola Płoszaj, Sandra Mendyk, Ewelina Lichmańska, Wiktoria Lipczyńska, Wiktoria Kopera, Eliza Marut, prowadzone przez Sebastiana Wrońskiego wygrały wszystkie swoje mecze i tylko w jednym pojedynku pozwoliły rzucić przeciwniczkom piłkę do swojego kosza.

Kolejność:

 I miejsce  - SP  nr 2 Sianów (opiekun Dorota Bindas, Jędrzej Bielecki)

II miejsce  –  SP Szczeglino (opiekun Anna Grębska)

III miejsce – SP Sucha Koszalińska (opiekun Sebastian Wroński)

IV miejsce –  SP Dąbrowa (opiekun Dorota Szymańska)

V miejsce -  SP nr 1 Sianów (opiekun Robert Kowalczyk)

 Chłopcy z SP nr 2 Sianów zaprezentowali się rewelacyjnie, pokonali wszystkie zespoły nie tracąc  przy tym w pięciu rozegranych meczach ani jednego kosza.  Zespół prowadzony przez Dorotę Bindas i Jędrzeja Bieleckiego  wystąpił w składzie: Adam Karpowicz, Filip Kontek, Łukasz Walczak, Kordian Horajski, Sebastian Grosiak, Jakub Kowalski, Marcel Kozanecki, Kamil Kazimierczak, Klaudiusz Rokita, Mateucz Wróblewski, Kacper Patkowski, Mateusz Kozieł

 Mistrzowie  Gminy wśród dziewcząt SP Sucha Koszalińska, a wśród chłopców SP nr 2 w Sianowie  będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych na wiosnę 2015r. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.  Kolejne zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbędą także w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie (15.12.14r.) , a odpowiedzialnymi za prowadzenie zmagań będą:   Ela Missok i Dorota Bindas.

 Tekst: Sebastian Wronski

Foto: Jędrzej Bielecki i Sebastian Wroński