Pomorski Szlak Jakubowy
09-10-2017

Na lidze mistrzyń

Piłkarki sianowskiej Victorii SP2 korzystając z okazji przyjazdu  do Polski   na mecz Ligi Mistrzyń z KKPK Medyk Konin najlepszej klubowej drużyny Europy a może nawet Świata Olympique Lyon wybrały się do Konina.. Taki mecz  dla kibiców piłki nożnej kobiet to wielka gratka bo przecież Olympique Lyon to obrońca Pucharu Ligi Mistrzyń z ostatniego sezonu piłkarskiego.

To zespół który sześciokrotnie grał w finale Ligi Mistrzyń i cztery razy zdobył to najcenniejsze trofeum. Olympique nie zawiódł, pokazał świetną grę i wygrał swobodnie 5:0 z najlepszą polską drużyną Medykiem Konin. Nasza sianowska ekipa składała się z dziewcząt z pierwszego zespołu grającego obecnie w III lidze kobiet jak i młodszych  młodziczek i orliczek biorących udział w projekcie FIO Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą  „ Znajdź w sobie pasję”.

Dziewczyny miały możliwość na żywo zobaczyć grę najlepszej drużyny Europy, spotkać się z piłkarkami Olympique , Medyka  oraz trenerką reprezentacji Polski U-17 Niną Patalon. Na meczu obecny był też trener polskiej reprezentacji narodowej Miłosz Stępiński. Dziewczyny zebrały mnóstwo autografów od piłkarek Olympique i Medyka a klubowi pozostały na pamiątkę dwie piłki z autografami piłkarek z Konina i Lyonu.

Nie zabrakło też spotkania z Natalią Chudzik byłą piłkarką naszego klubu UKS Victoria  SP 2 Sianów a obecnie grającą w zespole Medyka Konin.