Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

15-11-2022

Niedosyt po rozegranej kolejce…

Przed meczem z Darłovią Darłowo

Niedosyt, to słowo, które ciśnie się na usta, po przedostatniej kolejce spotkań o ligowe punkty.

12 listopada 2022 r., o tej samej godzinie, o punkty rywalizowały nasze zespoły z Klasy Okręgowej ZZPN. Trzecia w tabeli grupy 3., Victoria Sianów, podejmowała wicelidera, Darłovię Darłowo. Szesnasty w rankingu KS Sieciemin, podejmowany był przez trzynastego, Zawiszę Grzmiąca.

Zdecydowanie większy niedosyt po meczu, był w szeregach KS Sieciemin.

Oto co napisał po spotkaniu w Grzmiącej, trener Łukasz Szmajdziak:

- Oba gole straciliśmy po strzałach z rzutów karnych. Dwukrotnie obejmowaliśmy prowadzenie w tym spotkaniu. Niestety, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, straciliśmy  gola na 2:2. Chwilę wcześniej mieliśmy okazję do zdobycia trzeciej bramki, ale obrońca Zawiszy, wybił piłkę z linii bramkowej.

Po raz kolejny tracimy punkty w doliczonym czasie gry i rzucie karnym dla przeciwnika. 

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, zremisowali z grzmiączaninami 2:2, prowadząc do przerwy 1:0, po bramce Marcina Rogali, a później obejmując ponowne prowadzenie, po trafieniu Damiana Kowalskiego.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn, Radosław Kruk, Liwiusz Dobrzyński, Kamil Zbylut, Damian Kowalski (85. Przemysław Popławski), Bartosz Szmajdziak (50. Wojciech Śniadecki), Łukasz Cygan, Marcin Rogala, Michał Rokitka i Adam Nader. W rezerwie pozostawali: Marcel Hryckowian, Kacper Kotłowski i Krystian Kruk.

Z niedosytem kończyli swoje spotkanie także seniorzy sianowskiej Victorii. 

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, podejmowali w Sianowie drużynę, do której tracili zaledwie trzy punkty. Niestety, przegrali to spotkanie 0:3 (0:0), tracąc nie tylko punkty i bramki, ale także trzecie miejsce w tabeli.

Dodać jednak trzeba, że w składzie Darłovii, występowała trójka najskuteczniejszych piłkarzy grupy 3. Klasy Okręgowej ZZPN: Konrad Romańczyk, Kamil Bazyli i Norbert Kornaga.

Seniorzy Victorii: Marek Kapała – Daniel Wotawa, Eryk Pomarański, Konrad Wagner (60. Krystian Mural), Tomasz Majerczak (60. Robert Maj), Krystian Jegliński, Michał Rokicki, Fiodor Drewniak (73. Tomasz Karpicz), Łukasz Szczerba (89. Adam Ławro), Adrian Gołuchowski (83. Dawid Kalinowski) i Michał Saganowski. W rezerwie pozostawał Wojciech Drejski i Jacek Zuchowski.

Komentując to spotkanie, trener Marcin Lisztwan napisał:

Przegrywamy, ale uważam, że zespół robił co mógł, aby osiągnąć lepszy rezultat. Pierwsza połowa przebiegała tak, jak zakładaliśmy. Mimo, że Darłovia miała więcej z gry, my byliśmy skuteczni w swoich działaniach. Nie pozwoliliśmy im stworzyć większego zagrożenia, a sami też mieliśmy swoje sytuacje. Szczególnie szkoda okazji Konrada Wagnera, który z kilku metrów uderzył nad poprzeczką.

Po przerwie był moment, kiedy goście jeszcze podkręcili tempo i trochę się pogubiliśmy w defensywie. Bramka w 60. minucie ustawiła spotkanie na tyle, że otworzyliśmy się bardziej i chcieliśmy powalczyć o bramkę wyrównującą. Taką okazję mieliśmy w 73. minucie, ale niestety w sytuacji sam na sam z kilku metrów, Adrian Gołuchowski trafił prosto w bramkarza. W mojej ocenie to był kluczowy moment, bo chwilę później, goście zdobyli drugiego gola i właściwie zamknęli mecz. 

Przed nami ostatnie ligowe spotkanie w tym roku i będziemy chcieli przywieźć do Sianowa trzy punkty.

 

12 listopada 2022 r., ogromny niedosyt groził także, podopiecznym trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego. Juniorki UKS Victoria SP 2 Sianów, podejmowane przez Ladies Football Academy Szczecin, omalże nie roztrwoniły, pięciobramkowej: 5:0 (1:0) przewagi z pierwszego meczu, rozegranego 4 listopada 2022 r., w Sianowie. Bramki strzeliły wówczas: Aleksandra Jabłońska – 2 oraz Zofia Kudłaczek, Martyna Ryncewicz i Milena Waleńska.

Po heroicznej walce w Szczecinie, sianowianki przegrały 1:5 (1:1) i różnicą bramki, strzelonej przez Zofię Kudłaczek, awansowały po raz drugi z rzędu, do Centralnej Ligi Juniorek U-15.

Juniorki UKS Victoria SP 2: Nikola Synówka – Oliwia Kulesza, Natalia Noworolnik, Zuzanna Perz, Milena Waleńska, Zuzanna Kolczyńska, Emilia Adamus, Aleksandra Jabłońska, Kornelia Arabasz, Zofia Kudłaczek i Martyna Ryncewicz. W rezerwie pozostawały: Kaja Chojnowska i Zuzanna Kaczorowska.

Komentując to spotkanie, trener Jędrzej Bielecki napisał:

- (...) Na szczęście skończyło się tak, jak sobie założyliśmy, czyli awansem. Nie zagraliśmy jednak dobrego meczu.

(…) Nie ma jednak co narzekać, teraz trzeba się cieszyć z awansu.

Z niedosytem zakończyli przedostatnie jesienne spotkanie także piłkarze KS SKIBNO. 

13 listopada 2022 r., podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, nie wykorzystali swojej szansy umocnienia się na pozycji lidera grupy 7. Klasy A ZZPN. Grając w roli gospodarza na Stadionie Miejskim w Sianowie, zremisowali ze Strongiem Zielenica 1:1 (1:0), po tygodniu, tracąc przez to przewodnictwo w tabeli. 

Bramkę dla skibnian strzelił Wojciech Chabowski.

KS SKIBNO: Krzysztof Marcinek – Rafał Kucab (46. Adam Pietraszkiewicz), Paweł Pietraszkiewicz, Paweł Pietras (60. Krzysztof Olczak), Dawid Rymarkiewicz, Wojciech Chabowski (55. Wojciech Fąfara), Marcel Wołoszyński, Zbigniew Dominkiewicz (70. Krzysztof Przydacz), Marcin Woźniak, Konrad Baranowicz (75. Aleksander Sobolewski) i Mateusz Rymarkiewicz.

Komentując ten mecz, trener Wiktor Piątek napisał:

Już w pierwszej akcji, za sprawą Wojciecha Chabowskiego, który zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym przeciwnika i wykorzystał nieporozumienia obrońców, objęliśmy prowadzenie. Ten stan utrzymywał się aż do 83. minuty, kiedy to rzut wolny, precyzyjnym strzałem na bramkę zamienił grający trener Stronga, Radosław Kowalski!

Zawodnicy byli uczuleni, aby nie doprowadzać do stałych fragmentów gry, w obrębie naszego pola karnego. Wiedzieliśmy o tym, że zespół z Zielenicy jest bardzo skuteczny w tym elemencie gry. Niestety nie ustrzegliśmy się przed tym błędem i z Zielenicą musieliśmy podzielić się punktami.

Do zdobycia pełnej puli, mieliśmy jeszcze dużo okazji. Dwukrotnie Mateusz Rymarkiewicz i po jednym razie: Marcin Woźniak i Zbigniew Dominkiewicz, przegrali pojedynki w sytuacji sam na sam, z bardzo dobrze tego dnia dysponowanym bramkarzem gości!

I jeszcze jedna zaległość!

8 listopada 2022 r., grały podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz. W rywalizacji z chłopcami Sławy Sławno – nie ma bowiem ligi młodziczek – sianowianki przegrały 2:9 (1:5). Bramki dla gospodyń strzeliły: Zofia Kudłaczek i Martyna Ryncewicz.

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Zuzanna Kaczorowska – Kornelia Arabasz, Alicja Bernat, Kaja Chojnowska, Julita Dobrzańska, Hanna Grochowska, Aleksandra Jabłońska, Julia Kaczorowska, Zofia Kudłaczek, Oliwia Kulesza, Natalia Noworolnik, Zuzanna Perz, Martyna Ryncewicz,  Lena Sobieraj, Nadia Tomkowska-Matusiak i Milena Waleńska.

W najbliższy weekend – 19/20 listopada 2022 r. – nasze zespoły, grać będą:

- młodzicy: Victoria Sianów: 16 listopada 2022 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – w Sianowie – z UKS Victoria SP 2,

- młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 16 listopada 2022 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z młodzikami Victorii Sianów.

- KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów: 19 listopada 2022 r., o godz. 13.oo – na wyjeździe – z Wrzosem Wrześnica,

- A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 19 listopada 2022 r., o godz. 14.oo – na wyjeździe – z Falą Gąski,

- KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 20 listopada 2022 r., o godz. 11.oo – w Sianowie  – z Sokołem Karlino.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie(a) z meczu Victorii Sianów z Darłovią Darłowo – Artur Rutkowski.