Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

14-09-2021

OLBRZYMIE ZMIANY W VICTORII SP 2 SIANÓW

OLBRZYMIE ZMIANY W VICTORII  SP 2 SIANÓW

               W sezonie 2020/2021 w III Lidze kobiet UKS Victoria SP 2 Sianów uplasowała się na dobrym szóstym miejscu. Miała niezły skład i dobre zawodniczki. Niestety niektóre z nich zapragnęły zmian. Daria Zbrzeźniak odeszła do II ligowego Marcusa Gdynia, Wiktoria Robakowska do II ligowej Warty Gorzów Wlkp., Oktawia Kaszewska do III ligowego LFA Szczecin,  Oliwia Olszak wyjechała do Poznania, Dagmara Petrus idzie na studia , prawdopodobnie do Szczecina. Przestały grać Karolina Kawałek, Wiktoria Kaszyńska, Wiktoria Studzińska, Anita Czerwik, Katarzyna Rawłuszewicz i Kinga Szymańska. Być może przestanie też grać Agnieszka Pencherkiewicz z powodu podjęcia pracy w policji. Działacze klubu w uzgodnieniu z trenerami postanowili nie zgłaszać swoich dziewczyn do III ligi i zgłosili zespół do IV, w której za zgodą lekarza sportowego i rodziców będą mogły występować dziewczyny majce co najmniej 14 lat.   W tej klasie wystartują zespoły z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.  Ponadto UKS Victoria SP 2 Sianów zgłosiła swój zespół do eliminacji do Centralnej Ligi Juniorek U-15. W klubie jest wiele utalentowanych dziewcząt, które grają w lidze młodzików z chłopakami, grających w lidze orliczek oraz szkolących się w grupie żaczek i skrzatów. Niestety ze względu na swój młody wiek nie mogą one jeszcze grać w seniorkach. Klub poszukuje zawodniczki chętne do gry w UKS Victoria SP 2 Sianów poczynając od skrzatów a kończąc na seniorkach.

Pierwszy historyczny mecz w IV lidze kobiet sianowianki rozegrają 19 września 2021 r. o godz. 13.00 z MUKS PS Kostrzyn / O  na stadionie miejskim w Sianowie ul. Strzelecka 11. Trenerem zespołu pozostaje nadal Jędrzej Bielecki a kierownikiem Jacenty Życiński.

Kadra zespołu: Klaudia Majerczak, Agata Czaban, Oliwia Żywanowska, Amelia Babirecka, Agnieszka Pencherkiewicz, Joanna Sikorska, Iwona Grub Malinowska, Wiktoria Huda, Pola Pasik, Weronika Jankowska, Marta Fil, Malwina Grzelak, Monika Garbicz, Aleksandra Małolepszy, Wiktoria Matusiak, Agata Malicka, Wiktoria Gałązka, Wiktoria Szczepańska, Maja Malczewska .

Trener Jędrzej Bielecki podsumowując przygotowania do nowych rozgrywek nie tryska optymizmem ale nie rozdziera szat i wierzy w swoje dziewczyny. Nie takie rzeczy się zdarzały a klub nadal istnieje. Wszystko co najlepsze znów przed nami. Te młode dziewczyny w towarzystwie kilku doświadczonych dziewczyn jak Marta Fil, Malwina Grzelak, Klaudia Majerczak, Joanna Sikorska (dawniej Świąder) ograją się i z czasem będą dobrymi zawodniczkami. Już teraz potrafią grać ale brak im doświadczenia. Do zespołu wróciła po wielu latach Agata Malicka (dawniej Michalak) i bardzo na nią liczymy. Zagramy na odnowionym ładnym stadionie w Sianowie i to też nas uskrzydli i zachęci do lepszej gry, lepszej pracy na treningach.

Tekst: Jędrzej Bielecki