Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

09-11-2022

Oldboje Victorii i seniorki UKS Victoria SP 2 po rundzie jesiennej.

Mecz Oldbojów Victoria Sianów - Perła Dygowo

Miniony weekend był ligowym półmetkiem dla Oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów i seniorek UKS Victoria SP 2 Sianów.

5 listopada 2022 r., chronologicznie biorąc, jako pierwszym przyszło zagrać podopiecznym kierownika i przedstawiciela stowarzyszenia, Krzysztofa Gorta. Ich rywalem, na Stadionie Miejskim w Sianowie, był beniaminek I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów – Perła Gmina Dygowo.

Sianowianie okazali się skuteczniejsi od gości, zwyciężając 3:2 (1:1), po bramkach: Krzysztofa Miętka – 2, (najskuteczniejszego, z 15 bramkami piłkarza w zespole) i Łukasza Berkowskiego. Tym samym zakończyli rundę jesienną sezonu 2022/2023, z trzypunktową stratą do prowadzących oldbojów ze Szczecinka.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Zbigniew Banasiak – Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Piotr Motyl, Andrzej Nowosielecki, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Rzeszutek, Jarosław Skrzypkowski, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Robert Urban, Marek Walker, Wiktor Wątroba, Sebastian Wroński i Wojciech Ziemkiewicz.

Grające dzień później, podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, podejmowane były przez UKS Górnicza Konin. Kończące rundę jesienną, piłkarki III-ligowego UKS Victoria SP 2, zremisowały 1:1, prowadząc do przerwy 1:0, po bramce Klaudii Majerczak.

Sianowianki zakończyły piłkarską jesień na jedenastym miejscu. 

UKS Victoria SP 2: Otylia Gawlikowska – Aleksandra Małolepszy, Eliza Cichoń, Amelia Szymańska, Gabriela Chódzyńska, Monika Garbicz, Wiktoria Huda, Natalia Bryzek (61. Dominika Kubsch), Klaudia Majerczak, Marjame Ewa Balde-Dutka i Pola Pasik. 

Komentując to spotkanie, trener J. Bielecki napisał:

- (…) Zespoły czyniły wszystko, żeby wygrać to spotkanie, ale nie były skuteczne, albo na przeszkodzie stawały dobrze dysponowane bramkarki…

Cieszy nas punkt i liczymy, że na wiosnę będzie o wiele lepiej.

5 listopada 2022 r., grali seniorzy Victorii. Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, podejmowani byli w Wiekowicach przez Wiekowiankę Wiekowo. Wygrali to spotkanie 4:2 (0:2). Bramki dla sianowian, wszystkie zdobyte w drugiej połowie meczu, strzelili kolejno: Krystian Mural (59.), Michał Saganowski (69.), Tomasz Majerczak (72.) i Adrian Gołuchowski (77.).

Seniorzy Victorii: Sergiusz Błoniewski (46.Marek Kapała) – Kacper Szczepaniuk, Eryk Pomarański, Fiodor Drewniak (53. Krystian Mural), Jacek Żuchowski (53. Daniel Wotawa),  Krystian Jegliński, Robert Maj (53. Tomasz Majerczak), Michał Rokicki, Konrad Wagner (62. Łukasz Szczerba), Adrian Gołuchowski (80. Tomasz Karpicz) i Michał Saganowski. W rezerwie pozostawał Wojciech Drejski.

Komentując spotkanie w Sianowie, trener M. Lisztwan napisał:

- W tej rundzie kilkukrotnie już odrabialiśmy straty, ale takiego przebiegu meczu chyba nikt nie mógł zakładać.

W pierwszej połowie meczu mieliśmy kilka sytuacji strzeleckich, brakowało jednak skuteczności, lub dokładnego ostatniego podania. Wiekowianka nie stworzyła sobie zbyt wielu okazji, ale na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Wszystko działo się w ostatnich minutach pierwszej połowy i nie były to dla nas łatwe chwile w przerwie. Ale wróciliśmy do meczu.

Jestem bardzo zadowolony z tego jaki charakter pokazał zespół po przerwie. Zdobyliśmy cztery bramki po zespołowych akcjach. Cały zespół solidnie zapracował na ten wynik. W środku pola dominowali Michał Rokicki i Krystian Jegliński, w ofensywie nasi napastnicy Michał Saganowski i Adrian Gołuchowski, którzy zaliczyli po trafieniu.

Zrobiliśmy kilka zmian i tym razem zmiennicy pokazali się z najlepszej strony, wnosząc w nasze działania dużo ożywienia i jakości. Krystian Mural i Tomasz Majerczak także zdobyli swoje bramki. Z przebiegu całego meczu, uważam zwycięstwo za zasłużone. Skupiamy się już na kolejnym spotkaniu. W tygodniu będziemy chcieli jak najlepiej się przygotować do meczu z wiceliderem rozgrywek Darlovią Darłowo.

 

Grający w tym samym dniu i o tej samej godzinie, co piłkarki UKS Victoria SP 2, piłkarze KS Sieciemin, podejmowali, na Stadionie Miejskim w Sianowie, piłkarzy Sławy Sławno.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, przegrali z przyjezdnymi 2:3 (1:1), najpierw prowadząc 1:0, po bramce Damiana Kowalskiego (6.), a później remisując, po trafieniu Adama Nadera (67.). Decydująca o zwycięstwie bramka dla Sławy, padła w 88. minucie!

KS Sieciemin: Robert Popławski – Łukasz Michalak, Liwiusz Dobrzyński (80. Michał Rokitka), Kamil Zbylut, Łukasz Cygan, Adam Nader, Jacek Janczyszyn, Damian Janczyszyn, Damian Kowalski (85. Grzegorz Zabłocki), Marcin Rogala i Wojciech Śniadecki (70. Radosław Kruk). W rezerwie pozostawali: Marcel Hryckowian, Przemysław Popławski, Bartosz Szmajdziak i Łukasz Szmajdziak.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak, napisał:

- Szkoda straconych punktów. Z przebiegu gry zasługiwaliśmy przynajmniej na jeden punkt.

Niestety, ale po raz kolejny zbyt łatwo tracimy bramki. Cieszy powrót kolejnych zawodników po kontuzjach.

Sobotnie zwycięstwo Stronga Zielenica z liderem tabeli gr. 7 Klasy A ZZPN – LZS Kowalewice 2:1, spowodowało, że niedzielny mecz KS SKIBNO z Passatem Bukowo Morskie, urósł do miana meczu o zmianę lidera tabeli!

6 listopada 2022 r., podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, wykorzystali swoją szansę. Pokonując, grając na wyjeździe, gospodarzy 2:0 (2:0), przewodzą w tabeli z jednopunktową przewagą nad rywalami!

Bramki dla skibnian strzelili: Mateusz Rymarkiewicz i Marcin Woźniak.

KS SKIBNO: Krzysztof Marcinek (89, Jakub Lachowski), Rafał Kucab (80. Przemysław Winnicki), Dawid Rymarkiewicz, Sergiusz Pasternak, Paweł Pietraszkiewicz, Adam Pietraszkiewicz (55. Wojciech Chabowski), Zbigniew Dominkiewicz (70. Krzysztof Przydacz), Marcel Wołoszyński, Wojciech Fąfara ( 55. Krzysztof Olczak), Mateusz Rymarkiewicz, Marcin Woźniak.

Komentując mecz, trener W. Piątek napisał:

Zwycięstwo w Bukowie Morskim nigdy nie przychodziło nam łatwo i nie inaczej było tym razem. Passat postawił przed nami jak zawsze ciężkie, fizyczne warunki. Lekarstwem na taki opór, okazały się prostopadłe podania ze środkowej strefy, do naszych napastników.
W samej pierwszej połowie, mieliśmy takich sytuacji aż cztery, z czego dwa razy górą był bramkarz, a dwa razy musiał skapitulować w pojedynkach: najpierw z Mateuszem Rymarkiewiczem, a później Marcinem Woźniakiem.

W drugiej połowie nasza gra była skoncentrowana na kontrolowaniu zagrożenia ze strony przeciwnika i grze kontratakiem. Niestety pomimo kilku dogodnych sytuacji, nie udało nam się podwyższyć wyniku.

Mnie jako trenera cieszy stabilność zespołu. W siedmiu kolejnych kolejkach nie ponieśliśmy porażki, co pozwoliło nam na daną chwilę zająć miejsce lidera.

6 listopada 2022 r., tuż po meczu KS Sieciemin – Sława Sławno, na murawie w Sianowie, pojawili się młodzicy miejscowej Victorii i Gwardii Koszalin II.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, nie poradzili sobie z liderem tabeli, przegrywając 0:10 (0:4).  

Młodzicy Victorii: Mateusz Szmydt, Mateusz Harasym – Szymon Cichocki, Gracjan Chotkowski, Alan Jegliński, Robert Kidacki, Jakub Kuna, Dominik Majkowicz, Jakub Pudzik, Szymon Speiser, Sebastian Szuplak, Tymoteusz Tesmer, Filip Trocha i Marcel Tuziemski.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak napisał:

- Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Nie mieliśmy żadnych argumentów, żeby skutecznie przeciwstawić się Gwardii II.

W najbliższy weekend – 12/13 listopada 2022 r. – nasze zespoły, grać będą:

- KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów: 12 listopada 2022 r., o godz. 14.oo – u siebie – z Darłovią Darłowo,

- KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 12 listopada 2022 r., o godz. 14.oo – na wyjeździe  – z Zawiszą Grzmiąca,

- Eliminacje do Centralnej Ligi Juniorek U-15: UKS Victoria SP 2 Sianów: 12 listopada 2022 r., o godz. 15.15 – na wyjeździe – z LFA Szczecin. W meczu rozegranym 4 listopada 2022 r., w Sianowie, wygrały sianowianki 5:0 (1:0). Bramki strzeliły: Aleksandra Jabłońska – 2 oraz Zofia Kudłaczek, Martyna Ryncewicz i Milena Waleńska.

- A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 13 listopada 2022 r., o godz. 12.oo – u siebie – ze Strongiem Zielenica,

- młodzicy: Victoria Sianów: 16 listopada 2022 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – w Sianowie – z UKS Victoria SP 2,

- młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 16 listopada 2022 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z młodzikami Victorii Sianów.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie(a) z meczu oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów z Perłą Gmina Dygowo – Waldemar Kosowski.