Unia Europejska
Pomorski Szlak Jakubowy
10-01-2019

Orszak Trzech Króli w Szczeglinie.

Po raz pierwszy w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szczeglinie został zorganizowany Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią w kościele parafialnym do którego przybyli mieszkańcy okolicznych miejscowości należących do parafii jak również goście z poza parafii. 

Tuż po Mszy świętej odbyła się scena wizyty trzech Mędrców ze Wschodu w pałacu Króla Heroda. Uczniowie Szkół Podstawowych z Nacławia i Szczeglina zaśpiewali kolędy. Następnie wszyscy wspólnie wyruszyli w orszaku do ogrodu plebanijnego gdzie oczekiwała już Święta Rodzina w żywej szopie wraz ze zwierzętami:  kucykiem, cielakiem, królikami, owcami i kozami. Mędrcy złożyli swój pokłon Świętej Rodzinie, a uczestniczące w orszaku dzieci poprzebierane za pasterzy, aniołków i królów, złożyły w darze przyniesione książki z bajkami dla dzieci ze szpitala, Domu Dziecka oraz Domu Samotnej Matki.

Wspólne kolędowanie przy żywej szopce zakończyło się biesiadą przy ognisku. Ksiądz proboszcz Roman Gałka dziękuje wszystkich, którzy pomogli w całej organizacji tego wydarzenia jak również wszystkim tym, którzy w nim uczestniczyli.