Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS ROLNY 2020

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

25-02-2020

OSTATKI NIE WYSZŁY VICTORII SP2

      Piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 wzięły udział w XV Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet „PAJO CUP 2020” w Szczecinie i niestety nie był to dla nich udany turniej. W gronie ośmiu naprawdę dobrych zespołów w tym dwóch ekstraligowych Olimpii Szczecin i KKP Bydgoszcz zajęły ósme miejsce. Dwudniowy turniej podzielony był na 2 etapy. W pierwszym dniu zespoły grały każdy z każdym . Sianowianki wygrały 2 mecze w tym min. z późniejszym jak się okazało triumfatorem turnieju zespołem KKP Bydgoszcz, 2 mecze zremisowały i 3 mecze przegrały. Wyniki te dały Victorii SP 2 piąte miejsce w tabeli turnieju.

Piłkarki z Sianowa zaczęły turniej niezbyt dobrze bo przegrały na otwarcie  0:3 z Wartą Gorzów Wielkopolski i następnie 4:1 z MKS Olimpią I Szczecin. Honorowe trafienie zaliczyła Malwina Grzelak.W trzecim meczu pomimo przewagi sianowianki zremisowały tylko 1:1 z drugim zespołem Olimpii Szczecin a bramkę uzyskała Marta Fil . W czwartym spotkaniu pomimo bardzo dobrej gry piłkarki z Sianowa uległy Pogoni Tczew 0:2 . O porażce zadecydowała słaba skuteczność sianowskich zawodniczek. Sianowianki nie wykorzystały czterech sytuacji sam na sam i to się zemściło .Piąte  spotkanie to znów remis 1:1 ,tym razem ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Gola zaliczyła Malwina Grzelak.  W szóstym spotkaniu sianowianki bezdyskusyjnie wygrały 3:0 z LUKS Ziemia Lubińska a bramkami podzieliły się : Malwina Grzelak,Wiktoria Robakowska i Oliwia Żywanowska. Siódme spotkanie to znów wygrana tym razem z ekstraligowym KKP  Bydgoszcz 2:1 a bramki strzeliła Malwina Grzelak.

W drugim dniu można powiedzieć ,że turniej rozpoczął się od nowa. Grano o miejsca . Victoria SP 2 ponownie przegrała z Wartą Gorzów Wlkp. 0:3 , następnie z 0:5 z Ziemią Lubińską i na koniec 2:3 ze Stilonem Gorzów Wlkp. Bramki Marta Fil i Malwina Grzelak. Ostatecznie po słabszym drugim dniu sianowianki wylądowały na ósmym ,ostatnim miejscu turnieju.

Zwycięzcą turnieju została ekipa KKP Bydgoszcz , która w finale pokonała 3:1 MKS Olimpię I Szczecin. Po zakończeniu zawodów trenerzy wybrali najlepszą piątkę turnieju. W bramce załapała się Anna Węgierska z Pogoni Tczew i w polu: Roksana Ratajczyk z Olimpii I , Paulina Brzozowska z Warty ( była zawodniczka UKS Victoria SP2 Sianów), Paulina Oleksiak z Olimpii II i Klaudia Szymczak z Bydgoszczy.

W drużynie sianowskiej prowadzonej przez trenerów Jędrzeja Bieleckiego i Rafała Orfickiego oraz kierownika Jacentego  Życińskiego wystąpiły: Oktawia Kaszewska,Wiktoria Robakowska, Wiktoria Paprocka, Malwina Grzelak, Marta Fil,Karolina Kawałek,Dagmara Petrus,Oliwia Żywanowska, Wiktoria Ostróżka i Anita Czerwik.

29 lutego 2020 o godz.17.00 sianowianki rozegrają spotkanie kontrolne w Kołobrzegu z I ligową AP Kotwica Kołobrzeg.

Trenerzy sianowskiej ekipy nie byli zadowoleni z postawy swoich podopiecznych, które grały nierówno. Dobre mecze przeplatały słabymi. Były mało skuteczne . Stwarzały dużo okazji ale nie umiały ich wykorzystać. Zawiodła ich też kondycja. Jeszcze 2 tygodnie temu grały super na turnieju w Luzino a tym razem bardzo zawiodły. Pofolgowały sobie w treningach w czasie przerwy międzysemestralnej i efektem była ich słabsza gra i zdobyte miejsce.

Jędrzej  Bielecki