Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

30-07-2021

Paweł Spisak nie wystąpi w Japonii

            Po igrzyskach w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro, Igrzyska w Tokio, miały być piątymi z udziałem Naszego Pawła Spisaka.

Niestety – Banderas – koń na którym miał startować w Tokio, jako jedyny nie przeszedł przeglądu weterynaryjnego i nie został dopuszczony do zawodów. 14-letni kasztan polskiej hodowli, na którym Paweł Spisak wystąpił między innymi w Rio de Janeiro, wykazał podczas obowiązkowej kontroli przedstartowej objawy bólowe w jednej z przednich nóg.

Zawodnik z gminy Sianów, który bardzo cieszył się z tego, że dołączy do grona nielicznych polskich sportowców, którzy mają na koncie pięć występów w igrzyskach olimpijskich, został zastąpiony przez rezerwowego Jana Kamińskiego na „Jardzie”.

Rywalizacja w WKKW, w Tokio zaczęła się ujeżdżeniem (30 lipca). 1 sierpnia 2021 r., przewidziano cross, a 2 sierpnia – skoki przez przeszkody.

W wywiadzie udzielonym red. Marcinowi Bratkowskiemu („Przegląd Sportowy” z 17-18 lipca 2021 r., zatytułowanym „Z Banderasem na igrzyska”), na pytanie: Czy da się określić, jaki procent sukcesu należy do jeźdźca, a ile zależy od zwierzęcia?, Paweł Spisak odpowiedział: „Uważam, że to jest 50/50, bo nawet najlepszy zawodnik na świecie bez dobrego konia niewiele może zdziałać”. W najczarniejszych myślach Nasz jeździec nie zakładał, że z powodu urazu w jednej z przednich nóg Banderasa, nie weźmie udziału w Igrzyskach!

Pawle! Z Banderasem wywalczyłeś  kwalifikację olimpijską do Tokio, a w maju tego roku, dziewiąty w karierze tytuł Mistrza Polski. Tym samym przeszedłeś do historii polskiego jeździectwa. Gratulujemy!

- Wszyscy chcemy wygrywać, lecz nie każdemu jest to dane. Tym razem muszę się z tym pogodzić. Przede mną nowe wyzwania, nie składam broni. Zrobię wszystko, by nadal cieszyć się tym, co kocham robić – napisał Paweł Spisak w swoich mediach społecznościowych.

I tego się trzymamy!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie – Waldemar Kosowski