Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

01-06-2021

Paweł Spisak przeszedł do historii polskiego jeździectwa

Paweł Spisak

            30 maja 2021 r., zakończyły się zawody Equestrian Festiwal Baborówko. O niebagatelną w polskim Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego pulę nagród – w łącznej wysokości 415 000 zł – rywalizowało 200 zawodników, na 350 koniach, z 25 państw, z całego świata.

            W ramach najważniejszego konkursu zawodów CCI4*-S – z łączną pulą nagród w wysokości 320 000 zł – rozegrano Mistrzostwa Polski seniorów WKKW 2021.

            Doskonałą formę – w tym międzynarodowym konkursie – zaprezentował Paweł Spisak z JKS Dako Galant Skibno, dosiadający Banderasa. Konia, na którym startował podczas igrzysk w Rio de Janeiro i z którym uzyskał kwalifikację olimpijską do Tokio. Nasz zawodnik po trzech próbach: ujeżdżeniu, próbie terenowej i próbie skoków przez przeszkody, ukończył konkurs CCI4*-S, na szóstym miejscu i – jako najlepszy Polak – odebrał dziewiąty złoty medal Mistrzostw Polski w swojej karierze.

            Dziewiąty w karierze tytuł Mistrza Polski – we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego – pozwolił Pawłowi Spisakowi poprawić osiągnięcie Bogusława Jareckiego, który po złoto Mistrzostw Polski sięgał osiem razy.

            Gratulujemy!

            Igrzyska w Tokio, będą piątymi z udziałem Naszego Pawła. Po Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro.

            Już dzisiaj życzymy powodzenia.

            Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Pawła Spisaka – Waldemar Kosowski