Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

02-11-2022

PIĘKNY SUKCES MŁODZICZEK UKS VICTORIA SP 2 SIANÓW

Piękny sukces młodziczek

W sobotę 29 października na stadionie miejskim w Sianowie odbyły się dwa turnieje Mistrzostw Polski Młodziczek U-13, w których wzięły udział: gospodynie UKS Victoria SP2 Sianów, LFA Szczecin oraz Pogoń Szczecin. Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym, czas gry 2x15 minut. W pierwszym turnieju młode piłkarki z Sianowa wygrały kolejno najpierw z LFA Szczecin 6:0.  Bramki: Martyna Ryncewicz 5, Hanna Grochowska 1 a następnie z Pogonią Szczecin 1:0, bramka Martyna Ryncewicz. Dwa wygrane mecze dały sianowiankom pierwsze miejsce w pierwszym turnieju. W drugim turnieju piłkarki Victorii SP 2 również nie dały szans swoim przeciwniczkom ze Szczecina i zwyciężyły najpierw LFA Szczecin 3:2 po trzech bramkach Martyny Ryncewicz, a następnie rozprawiły się 3:0 z Pogonią Szczecin. Bramki w tym meczu strzeliły: Martyna Ryncewicz 1, Hanna Grochowska 1 i Małgorzata Capar.
Dziewczyny z Sianowa wygrały więc wszystkie mecze i zdecydowanie usadowiły się na pierwszym miejscu po 2 turniejach. W meczach pomiędzy szczecińskimi zespołami lepsza okazała się Pogoń, która dwukrotnie wygrała z LFA po 1:0.

W składzie sianowianek zagrały Zuzanna Kaczorowska, Oliwia Kulesza, Zuzanna Perz, Milena Waleńska, Martyna Ryncewicz, Kornelia Arabasz, Hanna Grochowska, Małgorzata Capar, Hanna Nowosielecka, Julita Dobrzańska, Kaja Chojnowska, Alicja Bernat, Nadia Tomkowska-Matusiak, Katarzyna Cybul.

Turnieje rewanżowe odbędą się w Szczecinie 19 listopada. Do kolejnej fazy rozgrywek strefowych po skończonych 4 turniejach awansują 2 najlepsze zespoły naszego województwa.

Nagrody na turnieje ufundowała Gmina Sianów.


Tabela końcowa po 2 turniejach:

  1. miejsce UKS Victoria SP 2 Sianów  4  12 13-2
  2. miejsce Pogoń Szczecin                4    6   2-4
  3. miejsce LFA Szczecin                    4    0   2-11

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki