Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

03-10-2022

Piłkarskie derby gminy w KO ZZPN

Piłkarskie derby gminy w KO ZZPN

Po raz pierwszy w historii naszej Gminy zdarzy się, że w najbliższą niedzielę – 9 października 2022 r. o godz. 11.oo – będziemy mogli obejrzeć piłkarskie derby na poziomie Klasy Okręgowej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Zmierzą się w nich piłkarze KS Sieciemin i Victorii Sianów.

Zanim jednak do nich dojdzie, podsumujmy miniony – piłkarski weekend – z udziałem naszych zespołów.

1 października 2022 r., jako pierwszym przyszło zagrać juniorom Victorii i seniorom KS Sieciemin.

Podopieczni trenera Wiktora Piątka – juniorzy sianowskiej Victorii – podejmowani byli w Drawsku Pomorskim przez miejscową Drawę. Sianowianie przegrali 1:3 (1:1).

Juniorzy Victorii: Bartłomiej Czekaj – Patryk Pawlak, Filip Grześczak, Jakub Pogorzelski, Paweł Kidacki (46. Dawid Pawlikowski), Cezary Filasiak, Szymon Żeromski, Kacper Szcześniak, Gracjan Polek (70. Wiktor Wilant), Kacper Nowak i Norbert Gutkin.

Komentując to spotkanie, trener W. Piątek napisał:

- Pomimo porażki jestem zadowolony z postawy drużyny. Wynik w pełni obrazuje to, co działo się na boisku.

Przeciwnik był zdecydowanie lepszym zespołem w ofensywie, bardzo dobrze operował piłką i zaskakiwał nas grą kombinacyjną. My mogliśmy odpowiedzieć tylko uważną i zdeterminowaną defensywą oraz szybkim przejściem z obrony średniej i niskiej do ataku. Po jednym z takich kontrataków, w polu karnym gospodarzy, jeden z zawodników,  miejscowych zatrzymał piłkę ręką, a rzut karny na bramkę zamienił Szymon Żeromski. Później bramki strzelali już tylko gospodarze.

Tak, jak wcześniej wspomniałem, pomimo porażki drużyna zasłużyła na pochwałę. Chłopcy zostawili dużo zdrowia na boisku, do ostatniej minuty walcząc o wywiezienie chociaż jednego punktu.

Śp. trener Marian Kuna powtarzał zawsze, że „zdrowia i umiejętności może zabraknąć w meczu, serca i charakteru nigdy”. I te słowa śmiało mogą być podsumowaniem tego spotkania.

Z kolei, podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, podejmowani byli przez Wrzos Wrześnica.

Siecieminianie przegrali to spotkanie 1:6 (0:3). Honorową bramkę dla przyjezdnych strzelił Łukasz Cygan.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Kamil Zbylut, Paweł Gogół, Liwiusz Dobrzański, Damian Kowalski, Wojciech Śniadecki, Łukasz Cygan, Grzegorz Zabłocki (65. Marcel Hryckowian), Kacper Kotłowski (55. Przemysław Popławski),  Adam Nader i Marcin Rogala.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak napisał:

- Mecz ustawiła szybko zdobyta bramka przez wrześniczan. I to z rzutu karnego. Niestety my, nie byliśmy w stanie przeciwstawić się Wrzosowi. Bardzo szybko traciliśmy piłkę, a nasze podania były niedokładne. Za dużo graliśmy długich piłek, brakowało ruchu do i od piłki.

Miejscowi doskonale wykorzystali naszą nieporadność i szkolne błędy w obronie.

1 października 2022 r., miały grać także nasze panie. Niestety. Do meczu UKS Victoria SP 2 Sianów z KKP Chełmża, który miał być rozegrany w Sianowie nie doszło. Czy podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, doczekają się punktów walkowerem?

Na razie rozstrzygnięcia w tej sprawie nie ma.

Tego dnia zagrali jeszcze: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów, młodzicy i seniorzy Victorii.

Podopieczni przedstawiciela i zarazem kierownika Stowarzyszenia – Krzysztofa Gorta, grali  na wyjeździe z oldbojami Mechanika Bobolice. Wygrali 1:0 (1:0), po bramce Krzysztofa Miętka, najskuteczniejszego strzelca w zespole. Od 14 do 16 października 2022 r., K. Miętek uczestniczył będzie w – czterozespołowym finale Mistrzostw Polski Oldbojów w Warszawie – reprezentując barwy Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak – Łukasz Berkowski, Łukasz Chotkowski, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Krzysztof Miętek, Piotr Motyl, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Jarosław Skrzypkowski, Tomasz Skupiński, Robert Urban i Marek Walker.

Z kolei podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, podejmowani byli przez młodzików Gwardii Koszalin. Młodzicy Victorii zremisowali z nimi 3:3, przegrywając do przerwy 1:3. Bramki dla sianowian strzelili: Dominik Majkowicz – 2 i Jakub Pudzik.

Młodzicy Victorii: Marcel Szmydt – Gracjan Chotkowski, Szymon Cichocki, Alan Jegliński, Robert Kidacki, Dominik Majkowicz, Jakub Prończuk, Jakub Pudzik, Szymon Speiser, Sebastian Szuplak, Tymoteusz Tesmer, Filip Trocha i Marcel Tuziemski.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak napisał:

- Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando grających z wiatrem gospodarzy. Gwardziści stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, z których wykorzystali trzy. My bramkę w tej części gry zdobyliśmy po indywidualnej akcji Dominika Majkowicza.

Druga połowa miała wyrównany przebieg. Szybko strzelona bramka kontaktowa uświadomiła naszym zawodnikom, że z Koszalina można wrócić z punktami. Zaczęliśmy grać odważnie i stworzyliśmy kilka okazji bramkowych. Po jednej z nich strzeliliśmy gola na wagę remisu.

Bez punktu zakończyli sobotnie gry z udziałem naszego zespołu seniorzy Victorii.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, przegrali bowiem – u siebie – z Radwią Białogórzyno 1:2 (0:1). Bramkę dla sianowian strzelił Tomasz Majerczak.

Seniorzy Victorii: Sergiusz Błoniewski – Daniel Wotawa, Eryk Pomarański, Robert Maj, Mateusz Czyżyk (75. Łukasz Szczerba), Tomasz Majerczak, Krystian Jegliński, Michał Rokicki, Fiodor Drewniak, Kacper Szczepaniuk i Adrian Gołuchowski. W rezerwie pozostawali: Dawid Kalinowski, Damian Rybisz, Bartłomiej Suchorski, Jakub Szpak i Jacek Żuchowski.

Komentując to spotkanie, trener M. Lisztwan, napisał:

- Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężkie spotkanie, bo zespół z Białogórzyna jest dla nas niewygodnym przeciwnikiem. Do tego doszła długa lista zawodników nieobecnych, którzy nie mogli zagrać z różnych przyczyn.

Uważam jednak, że absolutnie nas to nie usprawiedliwia. Zespół, który wybiegł na boisko od pierwszej minuty, zaprezentował się poniżej moich oczekiwań, zwłaszcza w pierwszej połowie. Nie weszliśmy dobrze w mecz i szybko straciliśmy bramkę. Gra nam się nie układała, a przeciwnik był skuteczny w swoich działaniach. Druga połowa spotkania wyglądała lepiej, chociaż nadal nie była to gra, jaką prezentowaliśmy w kilku poprzednich spotkaniach i jakiej od siebie wymagamy. Tym razem nie stworzyliśmy sobie tylu klarownych sytuacji, a dwóch stuprocentowych nie wykorzystaliśmy.

W mojej ocenie, zrobiliśmy za mało aby wygrać to spotkanie, a brak koncentracji w obronie i skuteczności w ataku w kluczowych momentach spowodował, że nie zasłużyliśmy w tym dniu chociażby na jeden punkt. Szkoda, bo przerwaliśmy fajną serię zwycięskich meczów. Gratulacje dla gości, a my musimy skupić się już na kolejnym spotkaniu ligowym i odpowiednio się do niego przygotować.

2 października 2022 r., rozegrane zostały dwa ostatnie mecze minionego weekendu z udziałem naszego zespołu. 

Młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów, podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, podejmowane były przez młodzików UKS Wieża Postomino. W rywalizacji z chłopcami – nie ma bowiem ligi młodziczek – sianowianki przegrały 1:5 (1:2). Bramkę dla przyjezdnych strzeliła Martyna Ryncewicz.

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Zuzanna Kaczorowska – Kornelia Arabasz, Katarzyna Cybul, Julita Dobrzańska, Julia Kaczorowska, Oliwia Kulesza, Hanna Nowosielecka, Zuzanna Perz, Martyna Ryncewicz, Nadia Tomkowska-Matusiak i Milena Waleńska.

Piłkarze KS SKIBNO, podejmowali Mechanika II Bobolice/Iskrę Kłanino. 

Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, wygrali to spotkanie 3:1 (3:0). Bramki dla skibnian strzelili: Marcel Wołoszyński – 2 i Krzysztof Olczak.

KS SKIBNO: Jakub Lachowski (46. Krzysztof Marcinek) – Rafał Kucab, Dawid Rymarkiewicz, Sergiusz Pasternak, Paweł Pietras (46. Wojciech Chabowski), Adam Pietraszkiewicz, Mateusz Kalwas (60. Daniel Ignacenko), Marcin Woźniak, Marcel Wołoszyński, Zbigniew Dominkiewicz i Krzysztof Olczak (46. Przemysław Winnicki).

W najbliższy weekend – 8/9 października 2022 r. – nasze zespoły, grać będą:

- młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 6 października 2022 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z młodzikami Bałtyku II Koszalin,

- juniorzy: Victoria Sianów: 8 października 2022 r., o godz. 13.oo - II klasa juniorów Koszalin, gr. 5 – u siebie – z Koroną Człopa,

- I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 8 października 2022 r., o godz. 16.oo – u siebie – z Lechem Czaplinek,

- KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 9 października 2022 r., o godz. 11.oo – w Sianowie – z Victorią Sianów,

- KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  9 października 2022 r., o godz. 11.oo – w Sianowie – z KS Sieciemin,

- A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 9 października 2022 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Błękitnymi Stary Jarosław,

- młodzicy: Victoria Sianów: 9 października 2022 r., o godz. 14.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z Wiekowianką Wiekowo,

- III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 9 października 2022 r., o godz. 17.3o – na wyjeździe – z LFA Szczecin.

Uwaga!

3 października 2022 r., odbyło się losowanie 4. rundy Pucharu Polski ZZPN, Okręg Koszalin. 27 listopada 2022 r., rywalem sianowskiej Victorii – w tej rundzie – będzie Gryf Polanów. Gospodarzem meczu będzie Gryf.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie(a) – z meczu Victorii z Radwią Białogórzyno – Aleksandra Rutkowska