Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

16-09-2021

Piłkarze KS SKIBNO w 5. rundzie PP ZZPN

KS SKIBNO przed meczem 4. rundy PP ZZPN

Podopieczni trenera Wiktora Piątka – piłkarze A-klasowego KS SKIBNO – awansowali do 5. rundy Pucharu Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

O skali sukcesu skibneńskiego klubu, świadczyć może tytuł czwartkowej relacji z 4. rundy, zamieszczonej w „Głosie Koszalińskim”: „Pucharowa środa. Grad goli, niespodzianki w Sławnie i Skibnie”, z 16 września 2021 r. W tekście autorstwa redaktora Jacka Wójcika, czytamy:

- (…) Do sporej niespodzianki doszło w Skibnie. A-klasowy zespół rozbił 6:1 (4:1), występującego w okręgówce Olimpa Złocieniec.

Dodajmy, że bramki dla skibnian strzelili: Mateusz Rymarkiewicz – 3 oraz Robert Grzegorczyk, Daniel Ignacenko i Marcel Wołoszyński.

KS SKIBNO: Krzysztof Marcinek – Rafał Kucab, Sergiusz Pasternak, Dawid Rymarkiewicz, Daniel Ignacenko, Wojciech Chabowski, Wojciech Fąfara (65. Robert Grzegorczyk), Marcel Wołoszyński (80. Piotr Roman), Zbigniew Dominkiewicz (75. Mateusz Kalwas), Marcin Woźniak (55. Krzysztof Olczak) i Mateusz Rymarkiewicz.

Komentując to spotkanie, trener Wiktor Piątek napisał:

- Czy wierzyłem w to zwycięstwo? Tak. Byłem przekonany, że jesteśmy w stanie pokonać wyżej notowanego rywala. Dlaczego? Ponieważ wiedzieliśmy, jak chcemy zagrać w tym meczu. Miała być walka o każdą piłkę i była! Wiedzieliśmy, że żeby wygrać, musimy podjąć otwartą walkę z przeciwnikiem i nie zamykać się w głębokiej defensywie. Udało się to w pełni. Myślę, że to trochę zaskoczyło drużynę przeciwną!

O ile nic się nie zmieni, mecze 5. rundy PP ZZPN, zostaną rozegrane 31 marca 2022 r. o godz. 17.oo.

Teraz czekamy na rywala i już dzisiaj życzymy powodzenia!

Niespodzianką – po przerwie – zapachniało także w Sianowie. W meczu 6. kolejki spotkań I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów, liderzy tabeli, oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów, prowadzili z oldbojami Mechanika Bobolice – po 45. minutach – 4:1.

Podopieczni trenera i zarazem kierownika – Krzysztofa Gorta, po przerwie oddali jednak pole przeciwnikom i w 76. minucie, zrobiło się 4:4, a w 82. – 5:5.

Na szczęście, dwa ostatnie, skuteczne uderzenia należały do najskuteczniejszych graczy w zespole gospodarzy: Rafała Gotowały i Krzysztofa Miętka. I to oni – wspólnie z kolegami – cieszyli się z kolejnego zwycięstwa w lidze! Zwycięstwa 7:5!

Bramki dla sianowian strzelili: Rafał Gotowała i Krzysztof Miętek – po 3 i Robert Urban. Gole dla boboliczan zdobyli: Łukasz Bortnik – 3 oraz Sebastian Badziński i Tomasz Kamiński.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak – Zbigniew Banasiak, Łukasz Berkowski, Krzysztof Borzyszkowski, Łukasz Chotkowski, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Krzysztof Miętek, Andrzej Nowosielecki, Łukasz Podsiadło, Tomasz Skupiński, Bartłomej Suchorski, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer i Robert Urban.

W najbliższy weekend – 18/19 września 2021 r. – nasze zespoły, grać będą:

- juniorzy Victorii: 18 września 2021 r., o godz. 14.oo – Liga Ósemek Koszalin, grupa 1 – na wyjeździe – z Sokołem Karlino,

- seniorzy Victorii: 18 września 2021 r., o godz. 16.oo – u siebie – z Wrzosem Wrześnica,

- oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 18 września 2021 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z Amatorem/Kotwicą Kołobrzeg,

- młodziczki UKS Victoria SP 2: 19 września 2921 r., o godz. 10.oo – Młodzik Koszalin, gr. 1 – u siebie – z Gwardią Koszalin,

- KS Sieciemin: 19 września 2021 r., o godz. 11.oo – na wyjeździe – z Passatem Bukowo Morskie,

- KS SKIBNO: 19 września 2021 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Derby Gwiazdowo,

- seniorki UKS Victoria SP 2: 19 września 2021 r., o godz. 13.oo – z MUKS PS Kostrzyn nad Odrą.

Tekst i zdjęcie KS SKIBNO przed meczem 4. rundy PP ZZPN w Skibnie – Ryszard Wątroba