Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

30-03-2021

Po drodze trafiali na przyszłych medalistów IMP

Michał Krzyżanowski

            - Witam Was w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Tak rozpoczął 26 marca 2021 r., ceremonię otwarcia 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym w Hotelu w Arłamowie – Kamil Dziukiewicz, wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

            W gronie uczestników tegorocznych mistrzostw Polski, znaleźli się dwaj tenisiści stołowi I-ligowego KS Darz Bór Karnieszewice: Michał Krzyżanowski i Marcin Woskowicz.

            Już w 2. rundzie gry pojedynczej, Marcin Woskowicz spotkał na swojej drodze mistrza sprzed dwóch lat, Patryka Chojnowskiego (KS AZS AWFiS Gdańsk), któremu uległ 1:4. W półfinale, Patryk Chojnowski postawił się mocno przyszłemu mistrzowi Polski – Samuelowi Kulczyckiemu (DEKORGLASS Działdowo), przegrywając z nim 3:4.

            W 1. rundzie gry pojedynczej, Marcin Woskowicz pokonał Artura Białka (BISTS Bielsko-Biała) 4:3.

            Drugi z naszych tenisistów stołowych Michał Krzyżanowski, zaczął od zwycięstwa z Norbertem Jóźwiakiem (LEWART AGS Lubartów) 4:0, by w kolejnej rundzie ulec Michałowi Bańkoszowi (KU AZS UE Wrocław) 0:4. W ćwierćfinale, Michał Bańkosz uległ Patrykowi Chojnowskiemu 1:4.

             Obaj karnieszewiczanie znaleźli się ostatecznie na miejscach 17-32. Na 48. sklasyfikowanych.

            Grę podwójną Michał Krzyżanowski i Marcin Woskowicz, zaczęli od zwycięstwa nad parą: Mateusz Ufnal (KS GWIAZDA Bydgoszcz) i Jakub Jankowski (KS POLONIA Śmigiel) 3:0. W 2. rundzie przegrali z duetem Maciej Kubik (DEKORGLASS Działdowo) i Samuel Kulczycki (DEKORGLASS Działdowo) 0:3.

            Grę podwójną zakończyli na miejscach 9-16. Na 23. sklasyfikowane pary.

            Michał Krzyżanowski w parze z Dominiką Wołowiec (MUKS START Nadarzyn) i Marcin Woskowicz w parze z Sandrą Kozioł (CHROBRY Międzyzdroje), zagrali także w grze podwójnej mieszanej.

            Michał Krzyżanowski i Dominika Wołowiec zaczęli i zakończyli grę w 2. rundzie. Po wyrównanej grze ulegli parze: Łukasz Sokołowski (OSTRÓDZIANKA Ostróda) i Zuzanna Błażejewicz (KS GOTYK Toruń) 2:3.

            Marcin Woskowicz i Sandra Kozioł zaczęli od 1. rundy. Pokonali w niej parę: Maciej Podsiadło (KS POLONIA Kielce) i Klaudia Broda  (POLITECHNIKA Rzeszów) 3:0. W 2. rundzie, ulegli parze: Artur Grela (KS GWIAZDA Bydgoszcz) i Aleksandra Michalak (WARMIA Lidzbark Warmiński) 0:3.

            Obie nasze pary podwójne mieszane zakończyły rywalizację na miejscach 17-32. Na 42. sklasyfikowane pary.

            W zakończonych w niedzielę, 28 marca 2021 r., mistrzostwach Polski, zabrakło kilku naszych reprezentantów.

            Nasz najlepszy tenisista stołowy – pochodzący z Koszalina – Jakub Dyjas, postanowił zrezygnować z występu, ponieważ odczuwa jeszcze skutki zakażenia koronaworusem.

            Zabrakło także drugiego naszego podstawowego kadrowicza – Marka Badowskiego. Jego wyeliminowała z kolei kontuzja biodra.

            Nie przyjechały na Podkarpacie także dwie kadrowiczki.

            Li Qian od roku przebywa z rodziną w Chinach. Ze względu na obostrzenia pandemiczne, jej przyjazd do Polski wiązałby się z licznymi trudnościami.

            Zabrakło też Natalii Partyki.  Z tego samego powodu co Jakuba Dyjasa.

            Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Michała Krzyżanowskiego – Jacek Wójcik