Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

20-11-2020

Podziękowanie dla Laureatek II edycji Budżetu Obywatelskiego!

W czwartkowe popołudnie, w sianowskim inkubatorze NGO zorganizowano uroczyste spotkanie podsumowujące II Edycję Budżetu Obywatelskiego Gminy i Miasta Sianów. 
Burmistrz Sianowa złożył serdeczne gratulacje  Laureatkom II edycji i podziękował  za ciekawe pomysły, za zaangażowanie w ich tworzenie i aktywność na rzecz rozwoju Sianowa i trenów wiejskich.

Autorki projektów Anna Walińska i Gabriela Klepuszewska  podkreślały, iż inspirację do wniosków zaczerpnęły bezpośrednio od mieszkańców, to oni byli pośrednio twórcami tych wniosków.

Przypomnijmy,  wygrały dwa projekty, oba o wartości 75 000,00 zł.  Projekt sołecki we wsi Szczeglino pn.  „Innowacyjny plac zabaw – mały świat dziecka” oraz projekt miejski pn.: Budowa dojazdu do miejsc postojowych oraz miejsc postojowych pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1, a budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Sianowie”.

Ich autorki zgodnie podkreślały, iż są to przemyślane i potrzebne społecznościom inwestycje, które będą im służyły długie lata. Wygraną w II edycji zawdzięczają głównie przyjaciołom, sąsiadom, znajomym i innym mieszkańcom, którzy zaangażowali się w akcję medialną i wzajemnie motywowali do oddania głosów.

Oba projekty przewidziano do realizacji w 2021 roku.

Serdecznie gratulujemy Zwyciężczyniom i dziękujemy  mieszkańcom za udział w II edycji Budżetu Obywatelskiego!