Unia Europejska
Pomorski Szlak Jakubowy
07-05-2018

Pokazali co potrafią!

            „Fajne widowisko! Pokazali co potrafią!” Tak w największym skrócie, podsumował Zbigniew Kuszlewicz – Prezes KS Darz Bór Karnieszewice, sukces swoich zawodników w turnieju, którego celem było wyłonienie mistrza II ligi tenisa stołowego mężczyzn z województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, sezonu 2017/2018!

            5 maja 2018 r. - w Hali Sportowo-Widowiskowej przy SP Nr 2 w Sianowie - miały zagrać pary: RLKTS OCHMAN Raszków – KS ATS Stargard oraz KS DARZ BÓR Karnieszewice – LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski.

            Na turniej nie dojechał jednak KS ATS Stargard. W związku z powyższym, RLKTS OCHMAN Raszków, wszedł do gry finałowej bez walki!

            Fakt ten wpłynął mobilizująco na gospodarzy imprezy, którzy w swoim pierwszym meczu, odprawili LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski z wynikiem 6:0, oddając gościom tylko jednego seta!

            Jeszcze lepiej było w meczu z RLKTS OCHMAN Raszków, w którym podopieczni Artura Daniela – grającego trenera gospodarzy, wygrali 6:0 i to bez straty seta!

            Będąc jeszcze pod wpływem emocji – Prezes Zbigniew Kuszlewicz, przekazał, kilka spostrzeżeń, obrazujących największe sobotnie wydarzenie sportowe w tenisie stołowym województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego:

            - „Na turniej finałowy II ligi tenisa stołowego, przybyły do Sianowa, trzy drużyny reprezentujące: KS Darz Bór Karnieszewice, RLKTS Ochman Raszków oraz LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski.

            Pomimo wielkiego oporu, szczególnie ze strony drugiego finalisty, nasi zawodnicy - alfabetycznie biorąc - Marcin Czerniawski, Artur Daniel, Michał Krzyżanowski, Marcin Marchlewski i Tomasz Tabor, oddali tylko jednego seta w całym turnieju!.

            Ten wynik nie wziął się z niczego! Przed turniejem Klub zorganizował obóz przygotowawczy, co przełożyło się na znakomitą grę wszystkich naszych  zawodników.

            W dniu imprezy Klub Sportowy Darz Bór Karnieszewice, zasponsorował finalistom okolicznościowe puchary i dyplomy oraz zaplecze gastronomiczne z gorącym posiłkiem włącznie.

            Najlepszy zawodnik sobotniego turnieju, jak i całego sezonu – Artur Daniel, otrzymał nagrodę rzeczową od Prezesa KS DBK.

            Z zadowoleniem należy przyjąć fakt przybycia około 50 kibiców, z niekwestionowanym liderem Ryszardem Jugenesem na czele, na których wsparcie Klub liczy w trakcie spotkań barażowych o bezpośrednie już wejście do I ligi! Może w tym – jubileuszowym – sezonie wspólnie damy radę!!!

            Dołączam pozdrowienia! Prezes KS DBK – Zbigniew Kuszlewicz”.  

            Już niebawem, zwycięzca turnieju w Sianowie, zagra dwumecz o bezpośredni awans do I ligi, ze zwycięzcą podobnego turnieju, z udziałem drużyn z województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego!

            Z kim i kiedy – dowiemy się już wkrótce!

            Tekst – Ryszard Wątroba, foto – Waldemar Kosowski