Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

03-10-2022

Porozumienie o współpracy Sianów – Rezekne

Porozumienie o współpracy Sianów – Rezekne

W trackie tegorocznej edycji Folk Film Festiwal, w Gminie Sianów gościliśmy wyjątkowych gości - z partnerskiego miasta na Łotwe  Rezekne. W trakcie konferencji zorganizowanej w Kinie Zorza, dnia 30 września 2022 r. Mer Rezekne Aleksandrs Bartaševičs i Burmistrz Sianowa Maciej Berlicki uroczyście podpisali porozumienie o współpracy między dwoma wspólnotami w obszarze edukacji, kultury, sportu i gospodarki.
To historyczny moment dla naszego miasta, podkreśla rangę współpracy na arenie międzynarodowej i wzajemnych stosunków dyplomatycznych. Ponadto, stwarza możliwość pozyskiwania środków na wspólne, ponad krajowe projekty oraz partnerską wymianę młodzieży, lokalnych liderów i samorządowców w przyszłości.

Porozumienie o współpracy to kontynuacja pierwszej umowy o współpracy, zawartej w 2010 r. na okres 10 lat. Obecnie podpisane porozumienie jest aktem wykonawczym przez Burmistrza Gminy i Miasta Sianów Uchwały Rady Miejskiej w Sianowie z dnia 29 września 2022 r. w sprawie współpracy Gminy i Miasta Sianów z Miastem Rezekne na Łotwie i będzie obowiązywało do 30 września 2032 roku.

Serdecznie dziękujemy Radnym Rady Miejskiej za wyznaczanie międzynarodowych kierunków współpracy samorządu, za kreowanie osobistych i  instytucjonalnych relacji z przedstawicielami łotewskiego samorządu i udział w historycznej uroczystości podpisania aktu współpracy na kolejne 10 lat!

Tekst: Gmina Sianów

Foto: Waldemar Kosowski