Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

15-07-2020

Projekt „Równać Szanse” w SP nr 2 w Sianowie

Uczniowe na warsztatach teatralnych

       Projekt  „Równać szanse” realizowany jest przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Rozpoczął się we wrześniu 2019 roku. Wraz z Panią dyrektor Katarzyną Budnik i nauczycielką od języka polskiego panią Marzeną Kurowską-Blok podjęliśmy się tego wyzwania i postanowiliśmy wziąć udział w projekcie.

      Zostaliśmy podzieleni na dwie duże grupy. Obie drużyny liczyły po 11 osób. W ramach realizacji zadań projektowych wybraliśmy jedną osobę z każdej grupy, która była odpowiedzialna za zorganizowanie transportu publicznego na miejsce realizacji etapów projektu. W ustalonych terminach jeździliśmy do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego
w Koszalinie na spotkania z Panem Marcinem. Podczas wizyt z aktorem wykonywaliśmy różnego rodzaju gry pobudzające naszą pamięć. Staraliśmy się przełamać nasz lęk przy wystąpieniu przed publicznością. Poprzez uczestnictwo w projekcie mieliśmy kontakt
z nowymi ludźmi oraz instytucjami. Zdobywaliśmy nowe doświadczenia i kompetencje.

Niestety nie mogliśmy dokończyć naszego projektu, ponieważ epidemia koronawirusa spowodowała zamknięcie szkół oraz zakaz wychodzenia poza teren domu.

Wspólnymi spotkaniami na zoomie ustaliliśmy, że głównym tematem naszych filmików będzie pasja. Mogło to być pieczenie ciasta, jazda na rowerze, fitness czy spacery po lesie. Nazwa zadania brzmiała ,,Pasje młodzieży alternatywą dla komputera''. W niecały tydzień każdy uczeń naszej klasy biorący udział w projekcie, nagrał krótki filmik trwający od 30 sekund do minuty, po czym nasi koledzy i koleżanki zmontowali filmy. W ramach nowego zadania chcieliśmy pokazać co można robić nie korzystając z telefonu czy komputera. Filmy obejrzą dzieci z naszej szkoły we wrześniu!

      Kilkoro uczniów z naszej klasy wyraziło swoją opinię na temat tego co sądzą o projekcie.

''Ciekawy projekt, pozwala młodzieży trochę się wykazać i spróbować czegoś nowego.'' - Kajetan N.

''Według mnie projekt jest fantastyczny. Rozwijamy swoje umiejętności aktorskie, czego nie moglibyśmy zrobić normalnie. Spotkaliśmy aktora, który zna bardzo dobrze swoją pracę. Ten projekt dał nam możliwość do rozwoju swoich aktorskich możliwości.'' - Jakub B.

''Jest to ciekawy eksperyment, który uczy nas kreatywności, samodzielności.'' - Zosia C.

Projekt ,, Równać Szanse '' nauczył nas między innymi skutecznego planowania oraz wiary we własne siły. Przez ten czas wiele osiągnęliśmy. To z pewnością nasza wspólna zasługa i sukces.

 

Tekst: Amelia Polek, Joanna Olszanowska

Uczennice klasy 8b z SP2 w Sianowie