Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS ROLNY 2020

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

06-04-2020

Przedwczesne zakończenie udanego sezonu!

            21 marca 2020 r., mieli zmierzyć się IKTS Broń Radom, z którym 16 listopada 2019 r. – na wyjeździe – zremisowali 5:5.

            Tenisiści stołowi KS Darz Bór Karnieszewice – bo o nich mowa – nie rozegrali jednak tego pojedynku.

            Znajdujących się na bezpiecznym – siódmym – miejscu w tabeli karnieszewiczan, zatrzymał koronawirus, który zahamował niemal wszelką działalność sportową! Nie tylko w Polsce!

            31 marca 2020 r., Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego – w wyniku głosowania obiegowego – podjął trudną, lecz konieczną uchwałę o zakończeniu rozgrywek ligowych szczebla centralnego: Ekstraklasy Kobiet, Superligi Mężczyzn, I Ligi Kobiet, I Ligi Mężczyzn oraz Drużynowego Pucharu Polski.

            „Zdaję sobie sprawę, iż podjęta decyzja jest kontrowersyjna i może wywołać w środowisku spore poruszenie. Przed jej podjęciem, Zarząd PZTS analizował różne warianty zakończenia sezonu. Podjęcie decyzji nie było łatwe, jednak finalnie zapadła decyzja o zakończeniu sezonu. Niezależnie od tego, czy się z nią zgadzamy, czy też nie, musimy ją uszanować i pamiętać, że nikt z nas nie był w stanie przewidzieć takich wydarzeń” – powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

            Decyzją Zarządu PZTS, klasyfikacja końcowa rozgrywek ligowych 2019/2020, została ustalona na podstawie aktualnych tabel. Z uwagi na różną ilość rozegranych meczów przez poszczególne drużyny, parametrem decydującym o kolejności stał się ratio, czyli stosunek zdobytych punktów do ilości rozegranych meczów.

            Ratio (0,867), nie zmieniło pozycji beniaminka z Karnieszewic, na dorobek którego złożyły się: 4 zwycięstwa, 5 – najwięcej w lidze – remisów i 6 porażek.

            Na ratio skorzystał natomiast lider karnieszewiczan – Bartosz Szarmach, czwarty w rankingu indywidualnym grupy północnej I ligi (23 zwycięstwa w 27 pojedynkach), a trzeci pod względem skuteczności (85% wygranych gier).

            Tak zwane „małe punkty” zdobywali: Bartosz Szarmach – 27,5, Marcin Marchlewski – 20, Michał Krzyżanowski – 14,5, Marcin Czerniawski – 9,0 i Tomasz Tabor – 4,0.

            Sześcioosobową kadrę, uzupełniał Andrzej Świerczek!

            Poproszony o komentarz, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

            (…) W przyśpieszonym terminie nasz klub osiągnął cel na ten sezon, utrzymując się w I lidze tenisa stołowego.

            Siódme miejsce nie jest zapewne szczytem możliwości KS Darz Bór Karnieszewice, co będziemy chcieli udowodnić w kolejnym sezonie! Celem podstawowym, realnym do osiągnięcia, będzie zdobycie lokaty końcowej w trójce najlepszych klubów!

            Dziękuję w pierwszej kolejności zawodnikom – za spowodowanie wielu pozytywnych emocji, sponsorom – za obdarzenie wielopostaciowym zaufaniem, władzom Gminy i Miasta Sianów – za okazaną przychylność i wsparcie oraz kibicom – za doping, który miał duży wpływ na osiągnięcie zamierzonego celu!

            Prezes KS Darz Bór Karnieszewice

            Zbigniew Kuszlewicz

            Dodajmy, że w tabeli I ligi grupy północnej, prowadził – z dorobkiem 26. punktów – ZKS PALMIARNIA Zielona Góra, a jego dwaj zawodnicy: Jakub Perek i Kamil Nalepa, to odpowiednio: drugi i trzeci tenisista stołowy w rankingu indywidualnym. Prowadził Alan Woś – KAMIX ATS Małe Trójmiasto Rumia.

            Dwa spadkowe miejsca zajmowali: COCCINE GKTS Wiązowna i Morliny Ostróda II.

            Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie KS Darz Bór Karnieszewice przed pierwszym meczem w roli gospodarza, rozegranym w Suchej Koszalińskiej – Waldemar Kosowski