Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

24-05-2022

Przerwana seria zwycięstw seniorów Victorii

Po serii trzech kolejnych zwycięstw – drugiej w rundzie rewanżowej – przyszedł mecz, który przerwał zwycięski marsz seniorów sianowskiej Victorii.

21 maja 2022 r., grający w grupie 3. Klasy Okręgowej ZZPN sianowianie, przegrali – u siebie – z wiceliderem tabeli, Wiekowianką Wiekowo 0:3 (0:2). Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, występowali w składzie:

Victoria: Marek Kapała – Krystian Gniadek, Bartłomiej Suchorski (57.Wojciech Drejski) Maciej Gorgoń, Jacek Żuchowski, Konrad Wagner (82. Damian Rybisz), Krystian Jegliński, Robert Wiśniewski (82. Jakub Szpak), Michał Rokicki, Tobiasz Zacharewicz (57. Kacper Szczepaniuk) i Tomasz Majerczak.

Poproszony o komentarz po meczu w Sianowie, trener Marcin Lisztwan, napisał:

- To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Uważam, że o wyniku w sobotnim spotkaniu w dużym stopniu, zadecydowała jego pierwsza połowa.

Nasza gra od początku pozostawiała wiele do życzenia. Nie weszliśmy dobrze w mecz i nie potrafiliśmy zmienić przebiegu wydarzeń na boisku. Błędy w defensywie kosztowały utratę bramek, a w ofensywie nie stwarzaliśmy większego zagrożenia.

W drugiej połowie zwłaszcza po zmianach, stworzyliśmy kilka sytuacji i gra wyglądała nieco lepiej. To jednak żadne pocieszenie, zwłaszcza, że nie zdołaliśmy strzelić bramki, która by mogła dać jeszcze impuls drużynie.

Trzeba przyznać, że w tym meczu byliśmy zespołem słabszym. Wicelider rozgrywek pokazał więcej jakości w grze.

Mecz seniorów Victorii poprzedziło – ostatnie u siebie – spotkanie seniorek UKS Victoria SP 2 z Energetykiem Juniorem Gryfino. Dla występujących w IV lidze kobiet, w grupie lubusko-zachodniopomorskiej sianowianek, był to mecz o powrót do III ligi.

Podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, wygrały 5:2 (2:1). Bramki dla miejscowych strzeliły: Malwina Grzelak – 3 oraz Wiktoria Huda i Pola Pasik.

UKS Victoria SP 2: Maja Malczewska – Aleksandra Małolepszy, Oliwia Żywanowska, Amelia Babirecka, Wiktoria Ostróżka, Wiktoria Huda, Klaudia Majerczak, Monika Garbicz, Natalia Mazurczak, Oliwia Grzelak i Pola Pasik.

Po meczu, trener sianowianek, Jędrzej Bielecki, napisał:

- Jestem zadowolony z wyniku i awansu swojego zespołu do III ligi. Nie jestem jednak pewien czy w niej wystartujemy. Wiąże się to bowiem z olbrzymimi wydatkami na transport oraz z wiekiem zawodniczek. Owszem, mamy sporo młodych piłkarek, ale część z nich nie spełnia kryterium wieku, uprawniającego do gry w III lidze.

Liderujący w I lidze Pomorskiej Ligi Oldbojów, oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów, podejmowani byli  przez czaplineckiego Lecha.

Pechową dla siebie pierwszą połowę spotkania, sianowianie zakończyli utratą bramki (14. w minucie) i kilka minut później, bramkarza – Arkadiusza Boraka, który z podejrzeniem zawału serca, odwieziony został do szpitala w Drawsku Pomorskim.

Nasi podnieśli się po przerwie, doprowadzając najpierw do remisu, a następnie zwycięstwa 3:1 (0:1). Bramki dla podopiecznych przedstawiciela i kierownika Krzysztofa Gorta, strzelili kolejno: Waldemar Grześczak (53.), Rafał Gotowała (57.) i Łukasz Berkowski  (75.).

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak, Jacek Surówka – Łukasz Berkowski,  Maciej Berlicki, Łukasz Chotkowski, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Piotr Motyl, Henryk Noworolnik, Andrzej Nowosielecki, Tomasz Skupiński, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Robert Urban i Marek Walker.

Arek, wracaj do zdrowia. To i kolejne zwycięstwa drużyny dedykujemy Tobie!

22 maja 2022 r. – jako pierwsi – zagrali skibnianie. Trzeci zespół grupy 8. Klasy A ZZPN – KS SKIBNO, podejmowany był przez rezerwy IV-ligowej Darłovii Darłowo.

Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, przegrali 0:3 (0:1).

KS SKIBNO: Krzysztof Marcinek – Rafał Kucab (81. Dawid Rymarkiewicz), Paweł Pietraszkiewicz, Sergiusz Pasternak, Paweł Pietras, Adam Pietraszkiewicz, Wojciech Chabowski, Marcel Wołoszyński, Wojciech Fąfara,  Marcin Woźniak i Mateusz Rymarkiewicz.

Poproszony o komentarz po meczu w Darłowie, trener Wiktor Piątek, napisał:

- Wynik gorszy niż gra. Ale tak bywa! Piłka nożna jest grą błędów. Kto ich mniej popełnia, a do tego jeszcze potrafi wykorzystać te, które popełnił przeciwnik, wygrywa.

Niestety zmora naszej defensywy, czyli brak koncentracji od 1 do 90 minuty, znowu dała znać o sobie. W kolejnym meczu tracimy aż trzy bramki i niestety, pomimo kilku sytuacji, nie udaje nam się pokonać bramkarza gospodarzy.

Darłovia II była zespołem lepiej dysponowanym tego dnia, dlatego wygrała zasłużenie. Nam pozostaje w ostatnich trzech meczach walka o utrzymanie trzeciego miejsca w tabeli na koniec sezonu.

Lider grupy 8. Klasy A ZZPN – KS Sieciemin – grał godzinę później. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, podejmowani byli przez Błękitnych Tychowo.

Siecieminianie wygrali wysoko 7:1 (2:1). Łupem bramkowym podzielili się: Adam Nader – 4, Łukasz Cygan, Jacek Janczyszyn i Damian Kowalski.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn, Łukasz Michalak, Liwiusz Dobrzyński (75. Konrad Janik), Kamil Zbylut, Grzegorz Zabłocki (66. Bartosz Szmajdziak), Łukasz Cygan, Wojciech Śniadecki (80. Marcel Hryckowian), Damian Kowalski, Adam Nader i Jacek Janczyszyn.

Poproszony o komentarz po meczu w Tychowie, trener Łukasz Szmajdziak, napisał:

- Mecz od początku do końca toczył się pod nasze dyktando. Gospodarze przez cały mecz ani razu nie zagrozili naszej bramce z gry. Jedyną bramkę strzelili z rzutu karnego (…). My natomiast, poza strzelonymi bramkami, stworzyliśmy sobie jeszcze kilka okazji do zdobycia gola. Zawodziła nas jednak skuteczność, bądź na przeszkodzie stawała poprzeczka.

20 maja 2022 r., swój ostatni – w tym sezonie – mecz w lidze, rozegrał zespół sianowskich młodzików.

Zgłoszeni do rozgrywek w grupie 1. RW Młodzik Koszalin, podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, przegrali z młodzikami Bajgla Będzino 4:10 (1:3). Trzy bramki dla sianowian strzelił – najlepszy strzelec zespołu – Błażej Rymarkiewicz. Czwartą – Jakub Pudzik.

Młodzicy Victorii: Mateusz Harasym – Gracjan Chotkowski, Filip Łojewski, Krzysztof Tworski, Sebastian Szuplak, Jakub Pudzik, Dominik Majkowicz, Błażej Rymarkiewicz i Marcel Tuziemski. Na zmiany wchodzili: Alan Jegliński, Marcel Szmydt, Tymoteusz Tesmer i Filip Trocha.

Poproszony o komentarz po meczu w Będzinie, trener Łukasz Szmajdziak, napisał:

- Mecz bardzo otwarty. Oba zespoły stworzyły mnóstwo sytuacji pod bramką rywala. Niestety, ale popełnialiśmy zbyt dużo strat przy otwarciu gry, które kosztowały nas utratę kilku bramek. Należy jednak pochwalić zespół, że mimo utraty kolejnych bramek, nie załamał się i dążył do odrobienia strat.

To był nasz ostatni mecz w lidze. Skończyliśmy na 5. miejscu w tabeli. Do końca czerwca będziemy trenowali i grali sparingi. W planach mamy jeszcze turniej młodzików, który odbędzie się 14 czerwca 2022 r. w Kretominie.

W najbliższy weekend – 28/29 maja 2022 r. – nasze zespoły, grać będą:

- oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 24 maja 2022 r., o godz. 18.3o – na wyjeździe – z Mirstalem Mirosławiec,

- juniorzy Victorii: 25 maja 2022 r., o godz. 18.3o – Liga Ósemek Koszalin, grupa 1 – na wyjeździe – z Iskrą Białogard.

- młodziczki UKS Victoria SP 2: 25 maja 2022 r., o godz. 19.oo – Młodzik Koszalin, gr. 1 RW – na wyjeździe – z młodzikami Gwardii I Koszalin.

- seniorzy Victorii: 28 maja 2022 r., o godz. 15.oo – na wyjeździe – z Zawiszą Grzmiąca,

- oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 28 maja 2022 r., o godz. 17.oo – u siebie – z Gryfem Kamień Pomorski,

- seniorki UKS Victoria SP 2: 28 maja 2022 r., o godz. 18.oo – IV liga kobiet, gr. Lubusko-zachodniopomorska – na wyjeździe – z Budowlanymi Lubsko,

- KS SKIBNO: 29 maja 2022 r., o godz. 12.oo – u siebie – z Wieżą II Postomino,

- KS Sieciemin: pauzuje,

- juniorzy Victorii: z 21 maja 2022 r.,  – Liga Ósemek Koszalin, grupa 1 – na wyjeździe – z Saturnem Mielno – przełożony na inny termin.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu seniorów Victorii z Wiekowianką Wiekowo – Artur Rutkowski