Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS ROLNY 2020

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

21-11-2019

Punktowali po raz trzeci i czwarty z kolei!

            26 października 2019 r.  – po wcześniejszej, wysokiej porażce i dwóch kolejnych, minimalnych porażkach – zapunktowali po raz pierwszy! Odnieśli historyczne – bo pierwsze – zwycięstwo w I lidze! 9 listopada 2019 r., zdobyli z kolei, pierwszą zdobycz punktową u siebie!

            Punktując, tenisiści stołowi KS Darz Bór Karnieszewice – bo o nich mowa – najpierw pokonali na wyjeździe AZS AWFiS BALTA II Gdańsk 9:1, a następnie zremisowali, u siebie z KTS ENERGA MANEKIN II Toruń 5:5!

            W miniony weekend – 16/17 listopada 2019 r. – podopiecznym Prezesa KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniewa Kuszlewicza, przyszło grać na wyjeździe. I to z dwoma rywalami: IKTS Broń Radom oraz COCCINE GKTS Wiązowna.

            W pierwszym z nich – rozegranym 16 listopada – karnieszewiczanie, punktowali po raz trzeci z rzędu. Remis 5:5 z IKTS Broń Radom, zespołem, który w ostatnim swoim meczu, mocno postawił się niepokonanemu liderowi I ligi, grupy północnej – ZKS Palmiarnia Zielona Góra, ulegając mu 4:6, należy uznać za sukces zespołu z Karnieszewic!

            Dodać trzeba, że w tym niezwykle wyrównanym pojedynku, aż sześć z dziesięciu gier, zakończyło się wynikiem 3:2, dla jednej ze stron (po trzy dla każdej ze stron)!

            Punktowali: Marcin Marchlewski – 2,5, Bartosz Szarmach – 1,5 i Michał Krzyżanowski – 1.

            W drugim meczu – rozegranym 17 listopada – karnieszewiczanie punktowali po raz czwarty z kolei!

            Tu wyniki poszczególnych gier, były bardziej wyraziste! Niezwykle zacięte spotkanie rozegrali: Marcin Marchlewski i Bartosz Szarmach, którzy ulegli rywalom z Wiązownej 2:3 (9:11, 9:11, 13:11, 13:11 i 9:11)!

            W tym meczu punktowali: Marcin Marchlewski – 2, Bartosz Szarmach – 2 i Tomasz Tabor – 1.

            Gratulujemy!

            Komentując oba spotkania, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

            Pomimo moich oczekiwań na wygrane, nie mogę narzekać na wyniki obu pojedynków, zakończonych remisami. Zdobyliśmy na wyjeździe dwa cenne punkty, dzięki którym utrzymaliśmy się na 6. pozycji rankingowej.

            Radom nie jest „chłopcem do bicia”, co pokazali już w meczu z Gorzowem Wielkopolskim, remisując 5:5.

            (…) Za pozytywny zwiastun uważam wzrastającą skuteczność Marcina Marchlewskiego i Tomasza Tabora, choć powrót do treningów Marcina Czerniawskiego, z zapowiedzią gry w najbliższej kolejce, może zaowocuje drugim zwycięstwem! 

            Najbliższy swój mecz Nasi tenisiści stołowi rozegrają 30 listopada 2019 r., o godz. 16.oo w Ostródzie. Ich rywalem będą miejscowe MORLINY II.

            Życzymy powodzenia!

            Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie l-ligowych tenisistów KS Darz Bór Karnieszewice przed meczem z KAMIX ATS MAŁE TRÓJMIASTO Rumia, rozegranym w Suchej Koszalińskiej – Waldemar Kosowski