Unia Europejska

Odpady komunalne

30-10-2018

Rajd na 100 kół!

W poniedziałkowe przedpołudnie, sianowski orlik licznie zgromadził tłumy młodych sympatyków jednośladów, którzy pomimo niepogody i wiatru stanęli na starcie w zawodach „Rajd na 100 kół”. Uczniowie z SP1 i SP2 oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Sianowie wzięli udział w wyścigach, których celem była rywalizacja, dobra zabawa i integracja wszystkich uczestników.

Rajd zainaugurowała  wspólna rozgrzewka i kreatywne zabawy z animatorkami, które ocieplały atmosferę  zawodów i zagrzewały uczestników do walki.  Duch sportu unosił się w powietrzu, a każdy z zawodników bezpiecznie dotarł na metę! Wszyscy byli wygrani i wszyscy świętowali! Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, słodkości i pachnącą pizzę z gorącego pieca.

To było ostatnie sportowe wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Uśmiech startuje trzy razy! Sianów kibicuje zdrowiu” /dofinansowanego  z Mikrodotacji w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich/. Jego realizatorzy to  Stowarzyszenie Edukacja – Ekologia – Rozwój i SOMGORSI z Sianowa.

Organizatorom i wolontariuszom dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i realizację projektu. Dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom i przedstawicielom ŚDS za otwartość i możliwość wspólnej integracji mieszkańców gminy.

Oprac: Tomasz Przygudzki i Andrzej Danielewicz.

Fot: Aleksandra Dębowska