Unia Europejska
Pomorski Szlak Jakubowy
07-11-2018

Remisowo w meczu Victorii SP 2 z Orłem

Polubownym wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie Victorii SP 2 Sianów z UKS Orzeł 2010 Wałcz.

Początek pierwszej połowy należał do drużyny z Wałcza, która miała lekką przewagę i już w 9 minucie mogła strzelić pierwszą bramkę. Na szczęście dla sianowianek skończyło się na strachu. W 27 minucie ładną akcję przeprowadziła Malwina Grzelak, ale trafiła w boczną siatkę. W 34 minucie, po bardzo ładnym zagraniu z prawej strony Marty Fil, piłkę przedłużyła Klaudia Saganowska i przepięknym strzałem wykończyła Malwina Grzelak.

Sianowianki mimo, że nie grały najlepiej, objęły prowadzenie w meczu 1:0. W drugiej połowie sianowianki oddały inicjatywę piłkarkom z Wałcza, licząc na jakąś kontrę. Piłkarki Orła stworzyły kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, ale na przeszkodzie zawsze była  bardzo dobrze broniąca bramkarka Victorii SP 2 Oktawia Kaszewska. Kiedy wydawało się, że sianowianki zakończą mecz wynikiem 1:0, niespodziewanie w 80 minucie na 1:1 wyrównała, po błędzie sianowskiej obrony, Zuzanna Zabel. Jeszcze do końca meczu obydwa zespoły próbowały zmienić rezultat, ale nic z tego nie wyszło i mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1.

Podsumowując spotkanie trenerzy sianowskiej drużyny Jędrzej Bielecki i Marian Kuna oraz kierownik drużyny Jacenty Życiński byli zgodni, że lepszą drużyną była drużyna z Wałcza. Stworzyła ona więcej klarownych sytuacji do strzelenia bramek i sianowianki mogą zawdzięczać remis tylko świetnej postawie bramkarki Oktawii Kaszewskiej i pewnie grającej stoperki Wiktorii Robakowskiej. Warunki panujące na murawie utrudniały grę sianowiankom, czego efektem był strzelony gol przez wałeczanki. Szkoda straconych punktów. Zabrakło tylko 10 minut, ale z drugiej strony trzeba się cieszyć z remisu. Nie było to dobre spotkanie w wykonaniu naszej ekipy. Pocieszający jest fakt, że mamy obecnie sporo dziewczyn na zmianę i z czasem przyniesie to efekty. Następne spotkanie UKS Victoria SP 2 zagra na wyjeździe w Toruniu 11 listopada o godz. 11.30 z UKS Gwiazda Kania Toruń.

Skład Victorii SP2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska, Karolina Wieczorek, Julia Zawadzka, Joanna Świader (85 Viktoria Heib), Marta Fil, Wiktoria Kaszyńska (46 Oliwia Żywanowska), Wiktoria Ostróżka (86 Wiktoria Studzińska), Klaudia Saganowska, Malwina Grzelak.

„Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Sianów”

 

Tekst i zdjęcia: Jędrzej Bielecki