Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS ROLNY 2020

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

01-10-2019

Sianów z II miejscem w województwie w Rankingu Samorządów 2019 "Rzeczpospolitej"

Już od 15 lat redakcja dziennika „Rzeczpospolita” prowadzi Ranking Samorządów, będący jednym z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych rankingów w kraju. Metodologię konkursu opracowała niezależna Kapituła, pod przewodnictwem byłego premiera RP prof. Jerzego Buzka.

Ranking zweryfikował aż 50 wskaźników oceniających działania samorządów w kierunku zrównoważonego rozwoju wspólnot lokalnych. Informacje podlegające analizie pochodziły z Głównego Urzędu Statystycznego, Ministerstwa Finansów, a także z ankiet wypełnionych przez władze samorządowe.

W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich pierwsza piątka zachodniopomorskich samorządów plasuje się na następujących pozycjach:

poz. 1  w województwie i poz. 16 w kraju – Kołobrzeg
poz. 2 w województwie i poz. 30 w kraju – Sianów
poz. 3 w województwie i 36 poz. w kraju – Mielno
poz. 4 w województwie i 85 poz. w kraju – Drawsko Pomorskie
poz. 5 w województwie i 95 poz. w kraju – Karlino

Od lat sianowski samorząd z wielkimi zaangażowaniem prowadzi zrównoważoną politykę rozwoju gminy. Dzięki realizacji założonych celów i programów możliwe jest osiąganie bardzo dobrych wyników w wielu dziedzinach, czego potwierdzeniem jest tak wysokie miejsce sianowskiego samorządu w niezależnym Rankingu Samorządów 2019 "Rzeczpospolitej".