Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

23-07-2021

Skibnianin Paweł Spisak – po raz piąty – na Igrzyskach Olimpijskich!

Paweł Spisak

            23 lipca 2021 r. – na nowym obiekcie w Tokio nastąpi otwarcie Igrzysk XXXII Olimpiady. Historia tego największego współcześnie wydarzenia sportowego – pisze Lech Ufel – na łamach czwartkowego „Przeglądu Sportowego”, zaczęła się 6 kwietnia 1896 r., a według kalendarza greckiego 25 marca, na stadionie Panatenajskim w Atenach. Po 1503 latach zostały wówczas wznowione igrce olimpijskie. Zapoczątkowały one nowy cykl – igrzyska nowożytne.

            Po 125 latach od pierwszych igrzysk nowożytnych – po raz piąty z rzędu – będziemy mieli na nich swojego, gminnego przedstawiciela. Liderem reprezentacji Polski w Tokio, w konkurencji Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW), będzie bowiem, 39-letni zawodnik klubu JKS Dako-Galant Skibno – Paweł Spisak, dosiadający Banderasa. Konia, na którym Paweł startował podczas Igrzysk w Rio de Janeiro (2016) i z którym uzyskał kwalifikację olimpijską do Tokio. W polskiej drużynie na Tokio znalazły się ponadto: Małgorzata Cybulska (JKS Baborówko, koń Chenaro) i Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian Wrocław, klacz Fantastic Frieda). Rezerwowym jest – Jan Kamiński (Equikam Zaręby, koń Jard). Trenerem kadry jest Marcin Konarski.

            Naszej trójce (plus rezerwowemu), z Pawłem Spisakiem na czele, kibicować będziemy: 30 lipca – od godz. 1.30 i 10.30 oraz 31 lipca – od godz. 1.30.

            Od ponad dekady najlepszemu polskiemu zawodnikowi WKKW, multimedaliście Mistrzostw Polski, uczestnikowi Igrzysk w: Atenach (2004 – 63.  indywidualnie i 14. drużynowo), Pekinie (2008 – 19. indywidualnie), Londynie (2012 – nie ukończył zawodów) i wspomnianym wyżej Rio de Janeiro (nie ukończył zawodów) – Pawłowi Spisakowi życzymy powodzenia. Sam Paweł i jego „kumpel”, jak nazywa swojego konia Banderasa mierzą w Tokio wysoko. To dobrze wróży całej polskiej ekipie.

            Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Pawła Spisaka – Waldemar Kosowski