Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

22-06-2021

Sołtysi popularyzowali strzelectwo sportowe

Sołtysi popularyzowali strzelectwo sportowe

            Promocja strzelectwa sportowego wśród Sołtysów i Przewodniczących Zarządów Osiedli Powiatu Koszalińskiego – obok promocji Miasta i Gminy Bobolice – była celem I Powiatowego Turnieju Strzeleckiego, który odbył się 19 czerwca 2021 r. w Bobolicach.

            Na osiem gmin tworzących Powiat Koszaliński, do sportowej rywalizacji stanęło siedem. Zabrakło tylko reprezentacji Gminy Mielno. Obok Sołtysów i Przewodniczących Zarządów Osiedli, w reprezentacjach poszczególnych gmin mogli występować także Członkowie Rad Sołeckich i Zarządów Osiedli.

            Organizatorzy tej bardzo dobrze przygotowanej i przeprowadzonej imprezy, zadbali o to, aby była ona – przede wszystkim – bezpieczna dla jej uczestników. Tu ukłon w stronę Klubu Strzeleckiego „Kurta” LOK Bobolice i sędziego Klasy Pierwszej Strzelectwa Sportowego – Zdzisława Kurty. Tu także ukłon w stronę Urzędu Miejskiego w Bobolicach z Burmistrz Bobolic – Mieczysławą Brzozą oraz Zarządu Powiatowego Forum Sołtysów w Koszalinie, z Prezes – Ewą Pęczak i Skarbnik – Wiesławą Pawłowską.

            Po pięciu strzałach próbnych i dziesięciu ocenianych z broni długiej bocznego zapłonu (karabinu sportowego), z 50. metrów, w postawie leżąc, z podpórką, w czasie 15. minut – oddanych przez wszystkich uczestników – okazało się, że wygrała 5-osobowa reprezentacja Gminy Bobolice, przed Gminami: Sianów i Manowo.

            Ostateczna drużynowa klasyfikacja I Powiatowego Turnieju Strzeleckiego przedstawia się następująco:

            Gmina Bobolice: Ireneusz Bednarczyk, Marek Boczek, Krzysztof Czajkowski, Paweł Karolik i Leszek Wojnicki (razem 323 pkt.),

            Gmina Sianów: Henryk Grzybowski, Marcin Jaruga, Edward Sameryt, Ryszard Wątroba i Jan Zalewski (314 pkt.),

            Gmina Manowo: Robert Artym, Andrzej Barański, Tomasz Grzebielucha, Andrzej Kozłowski i Adam Ścisły (294 pkt.),

            Gmina Świeszyno: Piotr Fir, Paweł Kruczyński, Grzegorz Tokarek, Wojciech Wachowicz i Krystian Ziółkowski (293 pkt.),

            Gmina Biesiekierz: Adam Borzęcki, Igor Borzęcki, Sylwester Jakubowski, Zbigniew Jarkiewicz i Paweł Szul (166 pkt.).

            Gmina Polanów: Marcel Artym, Przemysław Artym, Katarzyna Mazulis, Ewa Pęczak i Adam Woźniak (108 pkt.),

            Gmina Będzino: Amelia Andrzejewska, Katarzyna Andrzejewska, Bożena Stasiłowska i Bogdan Terelak (52 pkt.).

            Indywidualnie zwyciężył Sołtys Sołectwa Kleszcze – Edward Sameryt (84. pkt.), z Gminy Sianów, przed Tomaszem Grzebieluchą (82. pkt.), z Gminy Manowo i Pawłem Karolikiem  (81. pkt.), z Gminy Bobolice.

            Gratulujemy!

            Trzy pierwsze zespoły zostały uhonorowane okolicznościowymi pucharami i dyplomami. Trzej pierwsi strzelcy – nagrodami rzeczowymi. Natomiast wszyscy uczestnicy – okolicznościowymi medalami z napisem: I Powiatowy Turniej Strzelecki  Bobolice 2021.

            Dziękując wspomnianym wyżej organizatorom, a także wszystkim nie wymienionym, mamy nadzieję na kontynuację tego udanego przedsięwzięcia.

            Tekst – Ryszard Wątroba, foto drużyny Gminy Sianów – Katarzyna Andrzejewska