Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

26-07-2021

Strzelali gole średnio co pięć minut!

            Na niedawno oddanym do użytku, zmodernizowanym i przebudowanym Stadionie Miejskim w Sianowie, pojawiło się boisko ze sztuczną nawierzchnią, którego rok temu jeszcze nie było.

            I to na nim – niespełna tydzień po Turniejach jego Otwarcia dla żaków i orlików – pierwszego dnia 33. Dni Ziemi Sianowskiej, rozegrano tradycyjny mecz piłkarski urzędników z rzemieślnikami.

            Fajna pogoda, spora frekwencja na boisku, komplet widzów na ławeczkach usytuowanych wzdłuż ogrodzenia, a także obecność mediów, zmobilizowały Uczestników tej piłkarskiej zabawy do gry o pełną pulę! W tle, o tradycyjną beczkę piwa!

            W rozegrane w piątkowe popołudnie spotkanie, lepiej weszli piłkarze reprezentujący Rzemieślników. Po bramce Łukasza Berkowskiego (10.), przedstawiciele rzemieślników objęli prowadzenie i jak się miało później okazać, nie oddali go do końca meczu! Urzędnikom udało się trzykrotnie doprowadzić do remisu: na 1:1, 2:2 i 6:6.

            Do przerwy strzelali: Ł. Berkowski, Piotr Kierzek (16. i 26.), Janusz Szawurski (29.) i jeden z piłkarzy Urzędników (38.) – dla Rzemieślników oraz Krzysztof Miętek (12.), Sebastian Kulesza (18. – z rzutu karnego) i Maciej Berlicki (32. – z rzutu karnego).

            Po przerwie kibice obejrzeli jeszcze dziewięć bramek.

            Bramki strzelali w niej: Ł. Berkowski (47.), Waldemar Grześczak (72.), P. Kierzek (76.), Krzysztof Gort (84. – z rzutu karnego) i Krzysztof Rzeszutek (90.) – dla Rzemieślników oraz Dariusz Majewski (56.), Bartłomiej Suchorski (61.), Radosław Trusz (67.) i Tomasz Skupiński (78.) – dla Urzędników.

            To obfitujące, w strzelane średnio co 5. minut bramki spotkanie,  wygrali Rzemieślnicy 10:7 (5:3)!

            Urzędnicy: Marek Twardowski – Maciej Berlicki, Adam Cygan, Robert Kowalczyk, Mariusz Krajczyński, Sebastian Kulesza, Dariusz Majewski, Krzysztof Miętek, Krystian Mural, Rafał Palkowski, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Jacek Surówka, Jarosław Szuplak, Robert Tomicki, Radosław Trusz i Marek Walker. Kierownik drużyny – Jacek Surówka.

            Rzemieślnicy: Marek Kapała – Łukasz Berkowski, Krzysztof Borzyszkowski, Łukasz Chotkowski, Krzysztof Gort, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Artur Kowalski, Piotr Motyl, Waldemar Puzio, Jerzy Rutkowski, Krzysztof Rzeszutek, Piotr Sobala, Janusz Szawurski i Robert Urban. Kierownik drużyny – Krzysztof Gort. 

            To bardzo fair rozegrane spotkanie sędziowali: Kazimierz Kowalski i Ireneusz Zubkowicz. Spikerem imprezy był Ryszard Wątroba.

            Imprezę zakończyło wspólne spotkanie pod wiatą rekreacyjną!

            Tekst – Ryszard Wątroba, foto – Waldemar Kosowski